Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady za použitie súkromnej motorky

Mozete mi prosim poradit ci mozem vyuzivat sukromnu motorku pre firmu? Mam jednoosobovu s.r.o. som konatel aj jediny zamestnanec. Mam firemne auto. V lete jazdim aj na sukromnej motorke (nie je pisana na firmu ale na mna).
Mozem si dat 0,183e x km + PHM do nakladov? Tak isto ako keby som vyuzival sukromne auto?
Podla toho co som tu nasiel za motorku cestnu dan nemusim platit ani nic hlasit na danovy urad? je to take jednoduche?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    chandler Pozri príspevok
    ... nemusim platit dan ani tu motorku ...?
    Podľa zákona o miestnych daniach - predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O ...

    Podľa zákona "o podmienkach prevádzky motorových vozidiel" motorové vozidlá s menej ako štyrmi kolesami a štvorkolky patria do kategória L)...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    chandler Pozri príspevok
    na súkromnej motorke...Mozem si dat 0,183e x km + PHM do nakladov? Tak isto ako keby som vyuzival sukromne auto?
    ...
    základná suma náhrady za jednostopé vozidlá je v zmysle č. 632/2008 Z. z. vo výške 0,050 €...

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    dakujem, skoda ze tak malo ale nemusim platit dan ani tu motorku nejako nahlasit, alebo take nieco?

    Cestovné náhrady za použitie súkromnej motorky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.