Zavrieť

Porady

Plastove okna IGLO (fy. UDO) alebo SALAMANDER.

Ahojte,

riesim dilemu, ktore plastove okna si dat do klasickeho paneloveho bytu.
Mam podobne ponuky od dvoch firiem fy. UDO, ktora ponuka profil IGLO (5-komorove okna) a pouziva kovanie MACO. A velmi cenovo podobnu ponuku profilu SALAMANDER s kovanim AUBI. Ako som spominal IGLO by instalovala fy. UDO SALAMANDER isty zivnostnik. Viete niekto z vlastnych skusenosti porovnat kvalitu okien a kovani alebo aj poskytovanych sluzieb UDO. (Na zivnostnika sa nepytam, to by bol nas risk)
Za akykolvek prispevok, co mi pomoze sa rozhodnut budem povdacny...

DAKUJEM!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majggi je offline (nepripojený) majggi

    majggi
    No ja som sice nedaval ani jednu z tychto znaciek ale Aluplast Ideal v podstate tam nejaky velky rozdiel nebude ale co sa týka kovania tak na balkonovych dverach co mi montovali skorej je kovanie Winkhaus a na ostatnych oknach je AUBI a ked porovnam tieto dve tak AUBI je na pocit pri otvarani omnoho lepsie. Takze AUBi mozem doporucit.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    majggi Pozri príspevok
    No ja som sice nedaval ani jednu z tychto znaciek ale Aluplast Ideal v podstate tam nejaky velky rozdiel nebude ale co sa týka kovania tak na balkonovych dverach co mi montovali skorej je kovanie Winkhaus a na ostatnych oknach je AUBI a ked porovnam tieto dve tak AUBI je na pocit pri otvarani omnoho lepsie. Takze AUBi mozem doporucit.
    Dakujem! Ma niekto aj konkretne skusenosti napr. aj s kovanim MACO atd... ?

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    svrki Pozri príspevok
    mám Maco za 6 rokov žiadny problém
    Dakujem! Ma este niekto nejake skusenosti aj s uvedenymi profilmi, firmou ci kovanim.... Chcem sa rozhodnut spravne, preto kazdy Vas postreh mi helfne...

    Vdaka!

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Určite by som skôr doporučil Salamander ako Aluplast a MACO skôr ako AUBI. Ja som riešil Trocal + MACO.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    TomasHC Pozri príspevok
    Určite by som skôr doporučil Salamander ako Aluplast a MACO skôr ako AUBI. Ja som riešil Trocal + MACO.
    Vdaka. Aj ja som nakloneny k MACO, ale co sa tyka profilu rozmyslame nad IGLO nie Aluplast. Mas nejake skusenost resp. odporucania? Vdaka!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    lover Pozri príspevok
    Vdaka. Aj ja som nakloneny k MACO, ale co sa tyka profilu rozmyslame nad IGLO nie Aluplast. Mas nejake skusenost resp. odporucania? Vdaka!
    Pls. mate niekto skusenosti s uvedenymi oknami (pre porovnanie)? (ci uz negativne alebo pozitivne)

    Vdaka!

    svrki je offline (nepripojený) svrki

    svrki
    Ja mám Iglo + Maco, za 5 rokov nebolo potrebné žiadne nastavovanie okien akurát raz som nastavoval balkónové dvere. Zatiaľ spokojnosť.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    svrki Pozri príspevok
    Ja mám Iglo + Maco, za 5 rokov nebolo potrebné žiadne nastavovanie okien akurát raz som nastavoval balkónové dvere. Zatiaľ spokojnosť.
    Dakujem. Ma este niekto skusenosti s danymi profilmi pre porovnanie?

    Vdaka!!

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Viete mi, prosim, podla coho sa rozhodnut medzi uvedenymi profilmi? Kvalita, robustnost, krajsia biela, alebo ja neviem co... Neviem, coho sa uchopit aby som sa rozhodol dobre... (cena je skoro totozna)

    DAKUJEM!!!

    viki13 je offline (nepripojený) viki13

    viki13
    My máme tiež Salamander, kovanie Aubi-Siegenia. Keby som sa mala znova rozhodnúť pre okná, tak by to boli zase tieto. Akurát by som si zohnala inú montážnu firmu. Dávali sme montáž na pásky a firma zo Starej Turej to absolútne nezvládla. Musia to na jar vymontovať a osadiť znova. Strašné.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    viki13 Pozri príspevok
    My máme tiež Salamander, kovanie Aubi-Siegenia. Keby som sa mala znova rozhodnúť pre okná, tak by to boli zase tieto. Akurát by som si zohnala inú montážnu firmu. Dávali sme montáž na pásky a firma zo Starej Turej to absolútne nezvládla. Musia to na jar vymontovať a osadiť znova. Strašné.
    Nakoniec sme sa rozhodli pre IGLO a MACO, tak dufam, nebudeme lutovat... Spolieham na renomovanu (podla info z porady) firmu UDO... Mate niekto aj negativne skusenosti s IGLO resp. UDOm? (comu sa vyvarovat resp. dat pozor).

    DAKUJEM!
    rukuku Ahoj ako ste spokojný s oknami IGLO? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.