Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

Ahojte,
manžel má živnosť popri zamestnaní, Účtujem mu v jednoduchom účtovníctve - som začiatočníčka. V programe Alfa som vytlačila Výkaz o majetku a záväzkoch za minulý rok. V zásobách (riadok 04,05) mi vytlačilo hodnotu materiálu na sklade. Mám tam doplniť aj hodnotu krátkodobého majetku (pracovné náradie, multifunkčné zariadenie atď.), alebo netreba? Ďalej v riadku 17 - Záväzky mám doplniť hodnotu daňovej povinnosti, ktorá vznikla za minulý rok?Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Ak si robíš skladové karty v ALFE tak do riadku 04,05 ti dá zostatok materiálu podľa skladových kariet. Ak karty v ALFE nevedieš, ale ručne, tak do riadku 05 si napíšeš zase zostatok na skladových kartách, resp. podľa inventúry. Krátkodobý majetok tam neuvádzaš, lebo už ho máš zaúčtovaný v prevádzkovej réžii. Záväzok voči DÚ, sociálnej poisťovni, atď. .... k 31.12. vždy zapisuješ do knihy záväzkov a zostatok ti program prenesie do Výkazu o majetku a záväzkoch.

    Jana V. je offline (nepripojený) Jana V.

    Jana V.
    ormika
    Ak si robíš skladové karty v ALFE tak do riadku 04,05 ti dá zostatok materiálu podľa skladových kariet. Ak karty v ALFE nevedieš, ale ručne, tak do riadku 05 si napíšeš zase zostatok na skladových kartách, resp. podľa inventúry. Krátkodobý majetok tam neuvádzaš, lebo už ho máš zaúčtovaný v prevádzkovej réžii. Záväzok voči DÚ, sociálnej poisťovni, atď. .... k 31.12. vždy zapisuješ do knihy záväzkov a zostatok ti program prenesie do Výkazu o majetku a záväzkoch.
    Daňová povinnosť vyšla manželovi cca 7 500,- Sk. Ale pri vypisovaní daňového priznania sa berie do úvahy aj ročné zúčtovanie od zamestnávateľa, ja a deti a nakoniec mu vyšiel preplatok na dani cca 6500,- Sk. Napriek tomu mám napísať do knihy záväzkov tých 7500 ako daňovú povinnosť? A následne to bude figurovať aj vo Výkaze o majetku a záväzkoch?

    výkaz o majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.