Zavrieť

Porady

rzd 2011

Ahojte,
prosím, vie mi niekto poradiť, či bude nové tlačivo -
Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň pre rok 2011 ??

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    tu ho máš v prílohe...

    ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

    ccokoladecka
    dobrý deň,
    žiadosť o vykonanie výpočtu dane može podať aj ten, komu vyplácame odmenu za výkon funkcie v štatutárnom orgáne spoločnosti? Dosahuje príjem zo závislej činnosti, tak si myslím, že áno. Potvrdíte mi to niekto?
    A ešte otázka ohľadom zamestnávania českého občana, ktorý má dvoch zamestnávateľov, jedného v ČR a druhého nás v SR. Môže si takisto požiadať o vykonanie výpočtu dane v SR? alebo mu dám len potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011 a zúčtovanie mu urobí český zamestnávateľ v ČR?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ccokoladecka Pozri príspevok
    dobrý deň,
    žiadosť o vykonanie výpočtu dane može podať aj ten, komu vyplácame odmenu za výkon funkcie v štatutárnom orgáne spoločnosti? Dosahuje príjem zo závislej činnosti, tak si myslím, že áno. Potvrdíte mi to niekto? tiez si myslim, ze ano, ak nema ineho zamestnavatela.
    A ešte otázka ohľadom zamestnávania českého občana, ktorý má dvoch zamestnávateľov, jedného v ČR a druhého nás v SR. Môže si takisto požiadať o vykonanie výpočtu dane v SR? alebo mu dám len potvrdenie o zdaniteľných príjmoch za rok 2011 a zúčtovanie mu urobí český zamestnávateľ v ČR?
    Nemozete mu urobit RZD, musi si podat danove priznanie sam, nakolko mal prijem zo zahranicia.
    Tam sa posudzuje danovym rezidentom ktoreho statu je, tam podava DP.
    v texte

    inges je offline (nepripojený) inges

    Matka :) inges
    Dobrý deň.

    Ak požiada o RZD konateľ, spoločník s.r.o (nepoberá odmenu za konateľstvo) a je v nej zamestnaný na TPP, podpísané vyhlásenie má ale neuplatňuje si NČZD, ale uplatňuje si daňový bonus a ešte má jeden príjem zo zamestnania u iného zamestnávateľa, je potrebné mu vykonať RZD. Vykoná mu RZD ten zamestnávateľ u ktorého si uplatňuje DB.
    Ďakujem.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    inges Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Ak požiada o RZD konateľ, spoločník s.r.o (nepoberá odmenu za konateľstvo) a je v nej zamestnaný na TPP, podpísané vyhlásenie má ale neuplatňuje si NČZD, ale uplatňuje si daňový bonus a ešte má jeden príjem zo zamestnania u iného zamestnávateľa, je potrebné mu vykonať RZD. Vykoná mu RZD ten zamestnávateľ u ktorého si uplatňuje DB.
    Ďakujem.
    No ten, u ktorého má podpísané vyhlásenie. Keďže si uplatňuje DB má podpísané vyhlásenie, RZD robí tam.

    inges je offline (nepripojený) inges

    Matka :) inges
    Ešte by som sa chcela opýtať.
    Takže ak nás požiadala bývalá zamestnankyňa, ktorá pracovala do konca júla a potom ukončila PP z dôvodu odchodu do dôchodku a od augusta nikde nepracovala, lebo bola na dôchodku. A keďže sme boli jej posledným zamestnávateľom, môžme jej vykonať RZD a vráti sa jej preplatok lebo k 1.1. nebola dôchodca a má nárok na celú NČZD. ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    inges Pozri príspevok
    Ešte by som sa chcela opýtať.
    Takže ak nás požiadala bývalá zamestnankyňa, ktorá pracovala do konca júla a potom ukončila PP z dôvodu odchodu do dôchodku a od augusta nikde nepracovala, lebo bola na dôchodku. A keďže sme boli jej posledným zamestnávateľom, môžme jej vykonať RZD a vráti sa jej preplatok lebo k 1.1. nebola dôchodca a má nárok na celú NČZD. ďakujem
    O RZD vás spožiadala, zamestnáv. je povinný jej ho urobiť. Nárok na NČ uplatniť, príp. preplatok vrátiť.

    inges je offline (nepripojený) inges

    Matka :) inges
    ďakujem krásne Tweety. Aj vďaka Vám sa mi to lepšie dostáva pod kožu

    Pýtala som sa preto, lebo vraj ak požiada bývalý zamestnanec, ktorý neukončil rok, zamestnávateľ nemusí vykonať aj keď zamestnanec požiada.

    inges je offline (nepripojený) inges

    Matka :) inges
    inges Pozri príspevok
    ďakujem krásne Tweety. Aj vďaka Vám sa mi to lepšie dostáva pod kožu

    Pýtala som sa preto, lebo vraj ak požiada bývalý zamestnanec, ktorý neukončil rok, zamestnávateľ nemusí vykonať aj keď zamestnanec požiada.
    teda ak už po skončení PP u bývalého zamestnávateľa nepracoval.

    inges je offline (nepripojený) inges

    Matka :) inges
    Dobrý deň.
    Výpočet ročného zúčtovania bolo vykonané a vypočítané 9.3.2012 a preplatky vrátené vo februárovej výplate v marci. Nedoplatky sme nezrazili nakoľko boli nižšie ako 3,32€, nikto nežiadal o darovanie 2%. Až na jedného zamestnanca. To sme si s kolegynkou nevšimli, že jeden zamestnanec žiadal o darovanie 2%. Môže sa mu ten nedoplatok zraziť v marcovej výplate?
    Treba ešte raz vyrátať ročné zúčtovanie s aprílovým dátumom(2.4.2012) ak sa mu to bude vyplácať v apríli v marcovej mzde?

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Dobry den,
    pri RZ dane zamestnancovi vznikol pomerne vysoky nedoplatok. Nakolko nie je mozne zamestnancovi jednorazovo zrazit nedoplatok, vyuzijem moznosti, ze danovy nedoplatok z RZ je mozne zrazat do konca roka 2012. Je potrebne tuto skutocnost Financnemu resp. Danovemu uradu oznamit? Ak ano, kde by som nasiel prislusne tlacivo? Dakujem za pomoc.

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Mila123 Pozri príspevok
    nie, neoznamuje sa....
    Dakujem. A ten danovy nedoplatok mozem rozlozit napr. na 3 mesiace v roznych vyskach?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    viktor24 Pozri príspevok
    Dakujem. A ten danovy nedoplatok mozem rozlozit napr. na 3 mesiace v roznych vyskach?
    Môžeš rozložiť tak, ako to vyhovuje zamestnancovi. Podstatné je len to, aby to splatil do konca roka.

    viktor24 je offline (nepripojený) viktor24

    viktor24
    Dakujem krasne za rychle odpovede. Povodne ma zmiatla poznamka zo skolenia, kedy som napisal, ze v takomto pripade tj. ked zamestnancovi sa bude zrazat nedoplatok postupne do 31.12.2012, sa to musi ohlasit Financnemu uradu. Asi som nieco prepocul ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.