Zavrieť

Porady

predaj auta zamestnancovi

Ahojte. Nase vedenie sa rozhodlo predat auto zamestnancovi.
- Auto sa odpisuje iba jeden rok,
- pri kupe sme si narokovali DPH na vstupe
- auto ideme predat za 10 EUR, cize hlboko pod cenu.

Chcem sa poradit co vsetko nam z toho vyplyva.
- Ak sa nemylim, tak by som mala odviest DPH z trhoveh ceny a nie z tej nizkej ceny za ktoru sa auto predava. (kedze sa predava zamestnancovi)
- Dalej si myslim ze by mal zamestnanec zaplatit dan z nepenazneho prijmu, co je asi trhova cena.
- No nie som si ista co so zostatkovou cenou vozidla.
- Bude danova zosattkova cena vozidla danovym nakladom?aj ked vynos bude len 10 EUR?
- A co odvedena DPH z trhovej ceny bude danovym alebo nedanovym nakladom?

dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ahojte poradaci.opat sa vraciam k mojej otazke ohladom predaja sluzobneho auta zamestnancovi. Mohla by som poprosit nejakeho odbornika o nazor? dakujem.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    bui Pozri príspevok
    Ahojte. Nase vedenie sa rozhodlo predat auto zamestnancovi.
    - Auto sa odpisuje iba jeden rok,
    - pri kupe sme si narokovali DPH na vstupe
    - auto ideme predat za 10 EUR, cize hlboko pod cenu.

    Chcem sa poradit co vsetko nam z toho vyplyva.
    - Ak sa nemylim, tak by som mala odviest DPH z trhoveh ceny a nie z tej nizkej ceny za ktoru sa auto predava. (kedze sa predava zamestnancovi)
    Áno, z trhovej
    - Dalej si myslim ze by mal zamestnanec zaplatit dan z nepenazneho prijmu, co je asi trhova cena.
    Áno, keďže ide o nepeňažný príjem zamestnanca tak sa z neho platia aj odvody
    - No nie som si ista co so zostatkovou cenou vozidla.
    - Bude danova zosattkova cena vozidla danovym nakladom?aj ked vynos bude len 10 EUR?
    Áno, celá ZC je daňovým nákadom §19.3.b) zákona o DzP
    - A co odvedena DPH z trhovej ceny bude danovym alebo nedanovym nakladom?
    Samozrejme nedaňovým nákladom.

    dakujem vopred
    Ešte podľa mňa by sa nemalo zabudnúť v DP dodaniť rozdiel medzi predajnou cenou a trhovou cenou.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    IvoM Pozri príspevok
    Ešte podľa mňa by sa nemalo zabudnúť v DP dodaniť rozdiel medzi predajnou cenou a trhovou cenou.
    Ja by som predsa len este mala otazku, pokial ide o to vratenie DPH z trhovej ceny, v ktorom paragrafe zakona o DPH to najdem?

    A taktiez, kedze tato vratka DPH bude nedanovym nakladom , tak podla akeho paragrafu?

    Len som tak rozmyslala, ze keby som si DPH na vstupe nebola narokovala, a dala by som ju celu do obstaravacej ceny auta, tak by som danove odpsy pocitala z tejto o DPH navysene vstupnej ceny vozidla, a potom by aj zostatkova cena danova bola vyssia ale bola by danova. A tak by DPH bola cela v danovych nakladoch.
    Pricom teraz ked som si DPH na vstupe narokovala od statu , a teraz ju vratim tak uz bude nedanovym nakladom?

    dakujem

    predaj auta zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.