Zavrieť

Porady

zápočet

SZČO mal preplatok na telefóne - mobilný operátor mu vystavil dobropis a oznámil na ňom, že preplatok si zúčtuje s najbližšou platbou, čo aj urobil. Ako to mám spárovať ja? Mám urobiť interný doklad a na základe neho uhradiť pohľadávku? /teda jeden dobropis a jednu čiastočnú platbu na faktúre?/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brikina Pozri príspevok
    SZČO mal preplatok na telefóne - mobilný operátor mu vystavil dobropis a oznámil na ňom, že preplatok si zúčtuje s najbližšou platbou, čo aj urobil. Ako to mám spárovať ja? Mám urobiť interný doklad a na základe neho uhradiť pohľadávku? /teda jeden dobropis a jednu čiastočnú platbu na faktúre?/
    Tak, dobropis a ním uhradiť faktúru.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás. Niekedy v júni sme vystavili inej firme faktúru v sume 62,24 Eur. Cca. o 2 týždne sme na tú faktúru z určitých dôvodov vystavili dobropis v sume -62,24 Eur. Faktúru som zaúčtovala ako príjem za tovar a dobropis tiež ako príjem za tovar, ale mínusom. Myslela som si, že to bude takto vysporiadané. Ale cca. o mesiac nám tá dotyčná firma poslala vzájomný zápočet faktúr. A ja neviem, čo s ním. Mám ho nejako zaevidovať a zaúčtovať? Prosím Vás, ako to mám urobiť? Účtujem v alfe. Veľká vďaka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás. Niekedy v júni sme vystavili inej firme faktúru v sume 62,24 Eur. Cca. o 2 týždne sme na tú faktúru z určitých dôvodov vystavili dobropis v sume -62,24 Eur. Faktúru som zaúčtovala ako príjem za tovar a dobropis tiež ako príjem za tovar, ale mínusom. Myslela som si, že to bude takto vysporiadané. Ale cca. o mesiac nám tá dotyčná firma poslala vzájomný zápočet faktúr. A ja neviem, čo s ním. Mám ho nejako zaevidovať a zaúčtovať? Prosím Vás, ako to mám urobiť? Účtujem v alfe. Veľká vďaka.
    V pohladávkach ti "svieti" neuhradená faktúra a neuhradený dobropis. Na základe toho vzájomného zápočtu urobíš cez interný doklad úhradu faktúry aj dobropisu (dopad na základ dane nula).

    Alebo už máš cez pokladňu zaúčtovanú aj úhradu faktúry a dobropisu ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    cez čo si tie dva pohyby 62.24 + - zaúčtovala? cez P, či ID?

    podľa mňa budeš mať zápočet ako podklad na zaúčtovanie fa a dps.....

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    veronikasad Pozri príspevok
    V pohladávkach ti "svieti" neuhradená faktúra a neuhradený dobropis. Na základe toho vzájomného zápočtu urobíš cez interný doklad úhradu faktúry aj dobropisu (dopad na základ dane nula).

    Alebo už máš cez pokladňu zaúčtovanú aj úhradu faktúry a dobropisu ?
    Ďakujem, nie nemám ešte zaúčtovanú úhradu cez pokladňu. A s akým dátumom urobím ten interný doklad? Urobím ho zvlášť na faktúru a zvlášť na dobropis? Prvýkrát uzatváram rok, tak cez ID som ešte nič neuzatvárala. Vďaka.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Mila123 Pozri príspevok
    cez čo si tie dva pohyby 62.24 + - zaúčtovala? cez P, či ID?

    podľa mňa budeš mať zápočet ako podklad na zaúčtovanie fa a dps.....
    Veľmi nerozumiem Tvojej otázke a pravdupovediac ani odpovedi. Faktúru som akurát zaevidovala do pohľadávok a vystavenie dobropisu taktiež, ale mínusom. Nič som neuhrádzala.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mondes Pozri príspevok
    Veľmi nerozumiem Tvojej otázke a pravdupovediac ani odpovedi. Faktúru som akurát zaevidovala do pohľadávok a vystavenie dobropisu taktiež, ale mínusom. Nič som neuhrádzala.
    tu si to uviedla.....Zdravím Vás. Niekedy v júni sme vystavili inej firme faktúru v sume 62,24 Eur. Cca. o 2 týždne sme na tú faktúru z určitých dôvodov vystavili dobropis v sume -62,24 Eur. Faktúru som zaúčtovala ako príjem za tovar a dobropis tiež ako príjem za tovar, ale mínus-- táto operácia ma zaujímala....cez pokladňu ? cez ID?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Mila123 Pozri príspevok
    tu si to uviedla.....Zdravím Vás. Niekedy v júni sme vystavili inej firme faktúru v sume 62,24 Eur. Cca. o 2 týždne sme na tú faktúru z určitých dôvodov vystavili dobropis v sume -62,24 Eur. Faktúru som zaúčtovala ako príjem za tovar a dobropis tiež ako príjem za tovar, ale mínus-- táto operácia ma zaujímala....cez pokladňu ? cez ID?
    No veď sme dodali tovar jednej firme a vystavili sme faktúru. Firma nám ten tovar vrátila, (nepozdával sa jej), a po dohode sme na tú faktúru vystavili dobropis. Preto som tú faktúru zaúčtovala ako príjem za tovar a dobropis taktiež, len mínusom. (dúfam, že je to správne). Ale nič sme neuhrádzali. Takže s akým dátumom zaúčtujem ten zápočet?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    v zápočte máš dátum vystavenia, popr. napísané , že tento zápočet bude zaúčtovaný dňa 30 12 2011 (napr.) týmto dátumom zaúčtuješ aj fa aj dbp.....(zmeň si dátumy úhrad , ale cez nepeňažné operácie- ID)

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Mila123 Pozri príspevok
    v zápočte máš dátum vystavenia, popr. napísané , že tento zápočet bude zaúčtovaný dňa 30 12 2011 (napr.) týmto dátumom zaúčtuješ aj fa aj dbp.....(zmeň si dátumy úhrad , ale cez nepeňažné operácie- ID)
    No napr. dátum vystavenia zápočtu je 16.7.2011, ale je tam ešte taká veta, že:

    Zhodnotenie vzájomného zápočtu ku dńu 30.06.2011:

    Tak ktorý dátum použijem na zaúčtovanie zápočtu?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    ...ale si rýchla .
    Ale pre uistenie, či to dobre chápem si to zhrniem.

    Kliknem na ID - príjem a dám uhradiť vystavenú faktúru v sume 62,24 Eur. A opäť ID- príjem a dám uhradiť dbp v sume -62,24. OK? To všetko s dátumom 30.6.32011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    mondes Pozri príspevok
    ...ale si rýchla .
    Ale pre uistenie, či to dobre chápem si to zhrniem.

    Kliknem na ID - príjem a dám uhradiť vystavenú faktúru v sume 62,24 Eur. A opäť ID- príjem a dám uhradiť dbp v sume -62,24. OK? To všetko s dátumom 30.6.32011.
    áno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.