Zavrieť

Porady

Neuplatnený daňový bónus

Dobrý deň.Informačne.Manžel má príjmy len zo závislej činnosti/ robil si DP vždy sám/vtedy aj podnikal/. Nenahlásil si v práci vo vyhlásení vyživované deti , tak si celoročne neuplatnil DB. Dá sa tak spraviť prostredníctvom DP -A?
Môže si ich uplatniť dodatočne? Ja som na materskej? Ďakujem Vám .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Prečo?
    O DB sa poníži samotná daň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Dobrý deň.Informačne.Manžel má príjmy len zo závislej činnosti/ robil si DP vždy sám/vtedy aj podnikal/. Nenahlásil si v práci vo vyhlásení vyživované deti , tak si celoročne neuplatnil DB. Dá sa tak spraviť prostredníctvom DP -A?
    Môže si ich uplatniť dodatočne? Ja som na materskej? Ďakujem Vám .
    Áno, buď v DP alebo v RZD, ak oň požiada svojho zamestnávateľa.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    On si chce opäť spraviť DPsám. A nebude problém zo strany DÚ , že ho nečerpal mesačne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    On si chce opäť spraviť DPsám. A nebude problém zo strany DÚ , že ho nečerpal mesačne?
    AK sám, aj to som uviedla, že si ho potom uplatní v DP, a to či nebude problém? prečo by mal byť? Zákon nijako neprikazuje jeho uplatňovanie.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Aha tak dobre....ďakujem Tweety, nevyznám sa v týchto záležitostiach . Takže ani naďalej si ho nemusí uplatňovať pri zamestnávateľovi? A vždy si teda spraví DP sám ? Ďakujem pekne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Aha tak dobre....ďakujem Tweety, nevyznám sa v týchto záležitostiach . Takže ani naďalej si ho nemusí uplatňovať pri zamestnávateľovi? A vždy si teda spraví DP sám ? Ďakujem pekne
    Nemusí, ale je pre neho lepšie (ak splňa podmienky nároku) ak si ho uplatňuje mesačne.

    Neuplatnený daňový bónus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.