Zavrieť

Porady

Neuplatnený daňový bonus u zamestnávateľa

Dobrý deň,
mám otázku ohľadom jednej mojej známej. Je rozvedená s dospelým synom, na ktorého dostávala rodinné prídavky aj si uplatňovala daňový bonus kým chodil na strednú školu. Potom ho nezobrali ďalej do školy tak mal rok prestávku a teraz od septembra chodí znovu na dennú formu nadstavbového štúdia. Priznali jej aj rodinné prídavky od septembra. Zamestnávateľ jej odovzdal potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch na daň. Nenárokovala si však daňový bonus za obdobie od septembra do decembra 2006. Je možné ešte nejakým spôsobom požiadať o tento nevyplatený daňový bonus ?
Dakujem,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    victoria
    Dobrý deň,
    mám otázku ohľadom jednej mojej známej. Je rozvedená s dospelým synom, na ktorého dostávala rodinné prídavky aj si uplatňovala daňový bonus kým chodil na strednú školu. Potom ho nezobrali ďalej do školy tak mal rok prestávku a teraz od septembra chodí znovu na dennú formu nadstavbového štúdia. Priznali jej aj rodinné prídavky od septembra. Zamestnávateľ jej odovzdal potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch na daň. Nenárokovala si však daňový bonus za obdobie od septembra do decembra 2006. Je možné ešte nejakým spôsobom požiadať o tento nevyplatený daňový bonus ?
    Dakujem,
    Môže o to dodatočne požiadať, pri RZD u zamestnávateľa, alebo pri podaní DP.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Môže požiadať zamestnávateľa o RZD, tam jej vyjde preplatok ktory by mal cca predstavovat nenarokovany danovy bonus, zamestnavatel jej ho pri najblizsom vyplatnom termine vyplati a on si ho bude narokovat od danoveho uradu, alebo si on znizi povinnost zrazenych preddavkov na dan zo zavislej cinnosti ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    victoria
    Môže požiadať zamestnávateľa o RZD, tam jej vyjde preplatok ktory by mal cca predstavovat nenarokovany danovy bonus, zamestnavatel jej ho pri najblizsom vyplatnom termine vyplati a on si ho bude narokovat od danoveho uradu, alebo si on znizi povinnost zrazenych preddavkov na dan zo zavislej cinnosti ?
    Bude to mať dorovnané až pri RZD.

    Neuplatnený daňový bonus u zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.