Zavrieť

Porady

Zlé zostatky v JU z roku 2004 ?

Prosim vas o pomoc.Prevzala som JU od aprila 2005,teraz som zistila že nesedia ani pohladavky ani zavazky a ani DHIM podla vykazu o majetku a zavazkoch proti skutocnosti.Pri pokracovani v uctovnictve ma to ani nenapadlo skontrolovat. Co s dos.fakturami ktore nie su v zavazkoch a co s odpisom za rok 2004 a nebol uplatnený ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som tie zavazky nechala tak - ved tie neovplyvnuju zaklad dane, pokial mali byt len zapisane do knihy zavazkov. Co sa tyka neuplatnenia odpisu - ten tiez nie je povinnost uplatnit, vsak odpisy mozes aj prerusit. Vsetko zalezi na tom, ako sa podnikatel rozhodne vzhladom na svoj zaklad dane. Ked budes robit vykaz o majetku a zavazkoch ty, tak minule obdobie prepis podla toho podaneho vykazu a ty si uz za svoje obdobie vycisli veci dobre. Myslim, ze sa pre danovy urad aj tak robi len oprava danoveho priznania.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    ja sa tiež prikláňam k odpovedi od alušika. Ved za r.2004 vy nie ste zodpovedá za podané DP a výkazy.

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    pre domacnost : ja viem ale je to moja znama a ja som dobra dusa a chcem aby to mala dobre, je tam viacej toho co ma zle. Dik.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Wibko
    pre domacnost : ja viem ale je to moja znama a ja som dobra dusa a chcem aby to mala dobre, je tam viacej toho co ma zle. Dik.
    Dobré duše opravia aj to, čo by nemuseli. :p

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    este raz k tym odpisom ak som dobre rozumela danovnik si môze alebo nemusi uplatnit odpisy vzhladom na svoj DZ, ona uplatnila s deviatich kariet DHIM a z jednej nie /asi zabudla/ moze to tak ostat? Za rok 2005 budem na tej jednej karte pokracovat v odpisoch normalne dalej ?

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    Ale ešte jedna otázka - preskočím odpis roka 2004 a uplatním odpis roka 2005 alebo pokračujem v odpise kde ona skončila a uplatním si vlastne odpis roka 2004 ?

    Zlé zostatky v JU z roku 2004 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.