Zavrieť

Porady

Vyúčovanie bežných výdavkov cez pokladnu raz mesačne

Milí poraďáci,

vediem pokladnu, mesačne mám viac výdavkou, rozne nákupy cez pokladnu, ku každému bločku z nákupu som vypisovala VPD, kde som uviedla názov a ID údaje firmy, kde to bolo kúpené. Bolo by možné, aby som mala nejaku "trvalú" zálohu, napr. vo výške 200 Eur, zaúčtovanú 335/211 a raz mesačne by som predkladala vyúčtovanie týchto nákupov - zosumarizovala by som to do nejakej tabulky, pripla bločky a vyplatila by som si rozdiel do výšky trvalej zálohy.
Napr:
335/211
k poslednému dnu v mesiaci by som spravila vyúčtovanie:
518 poštovné, 513 občerstvenie, 501 drobné nákupy atd a sčítané DPH z týchto bločkov/ 211 - na VPD by som uviedla svoje meno a nerozpisovala by som jednotlivé firmy.
501 (518..) / 211
343 /211
Takto by som ušetrila čas vypisovaním VPD pri každom nákupe a zúčtovala všetko raz mesačne. Neviem, ci je to ale ok, ci to nie je nevhodné účtovanie.

Máme predajcov, ktorý takúto zálohu majú, a predkladajú mi vyúčtovanie raz mesačne, ktoré presne takto účtujem. Sú to zamestnanci, ktorý sú celý mesiac v teréne a raz mesačne - k poslednému dnu mi predložia doklady, ked sú v kancelárii.
DPH z týchto blokov ide do správneho mesiaca, len je vsetko zaúčtované k 31.-mu.
Mohla by som to mať aj ja, ako pokladníčka?

Dakujem vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyúčovanie bežných výdavkov cez pokladnu raz mesačne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.