Zavrieť

Porady

Živnosť - Počítačové služby

Dobrý deň, som študentom denného štúdia na univerzite v ČR. Chcel by som si zriadiť živnosť na Slovensku (Počítačové služby) a pracovať v ČR. Nie som si istý, či spadá pod počítačové služby činnosť, ktorú by som chcel vykonávať. Jedná sa o úpravu a vylepšovanie už vytovreného softvéru. Nie o programovanie nejakej aplikácie od začiatku a následný predaj - to by spadalo zrejme pod autorský zákonník. Ale úprava už vytvoreného softvéru (ktorý nebudem vlastniť). Totiž, či by som mohol vystavovať faktúru o tom kde bola vykonaná aká zmena v softvéri a potom si z týchto faktúr robil daňové priznanie o rok. Všetky veci okolo mám už pozisťované. Napr. aj to, že o rodinné prídavky moja matka nepríde, alebo že prvý rok neplatím ani sociálne ani zdravotné. To je všetko OK.Ďalej by ma zaujímalo, či môžem žiadať o alimenty aj keď by som mal živnosť...
Naposledy upravil ZivnostPCSluzby : 13.01.12 at 21:05
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Živnosť - Počítačové služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.