Zavrieť

Porady

Oklamali ma na colnom???

Ahojte.
Prechadzam si uctovnictvo a pozeram si doklady z colnice a nieco sa mi nezda.
Mali sme tovar na preclenie, v papieroch je uvedena colna hodnota 166,87 eur, clo na priemyselne vyrobky ( 4,5 % min 0,3 eur/p/st max 0,8 eur p/st) - takto presne to je uvedene v rozhodnuti o colnom konani...
Ked tak na to pozeram, ked je colna hodnota 166,87 eur a colna sadza 4,5 % tak clo je 7,5 eur? Lebo na colnom rozhodnuti je 54 eur, ktore sme uhradili a to sa potom samozrejme priratovalo a z toho sa platila dan.
V baliku bolo ak sa nemylim 210 ks hodiniek. Viete mi s tym niekto poradit? Ako moze byt clo 54 eur, ked je colna hodnota 166,87 eur???
Vobec som si to nevsimla, stare to mame asi tri mesiace...
Vdaka za kazdy ohlas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    a čo náklady na dopravu, tie sú v akej sume?
    Ak nie je faktúra, pripočítava sa fiktívna suma (a to len colník vie, ako sa k nej dostali) a až potom sa vypočítava clo.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Dáša_ Pozri príspevok
    a nie je hlavný problém v tom, že 210 hodiniek stálo 166,87€ ?
    wow,hodinky za 0,97 evri

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Dáša_ Pozri príspevok
    a nie je hlavný problém v tom, že 210 hodiniek stálo 166,87€ ?
    je - ale čo zarobíš na takom tovare keď to neni kontajner?
    No ťažko mi tento tovar zaradiť presne do PpKN ale podľa sadzby je to clo vypočitane správne. Pri týchto hodinkach sa výška cla sa odvíja od hodnoty tovaru. Keďže tu je hodnota tovaru strašne nízka, sice sadzba cla je 4,5 % čo ako píšeš bolo by z tejto hodnoty asi 7 € cla. Vo vymere máš určenú aj minimálnu a maximalnu sumu cla na jedne hodinky. Čim je hodnota tovaru menšia tak suma cla sa približuje k hornej hranici a naopak. Toto všetko vypočitava automatický system nastavený podľa nariadení EU. Môžeš si to odkontrolovať na stranke colnej spravy.

    paulite je offline (nepripojený) paulite

    paulite
    Vdaka za nazory...
    suma o,97 eur za kus je normalna cena za kus u vsetkyh velkoodberatelov u tychto typov hodiniek...boli to tie silikonove tenucke hodinky.
    Chivasregal1, a ako sa to teda pocita? Mozes mi to blizsie vysvetlit? mne nepripada normalne platit clo vyssie ako dph...

    Oklamali ma na colnom???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.