Zavrieť

Porady

Ochranná lehota

Vie mi nikto poradiť? Bola zrušená ochranná lehota pri PN?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jarmila4 je offline (nepripojený) jarmila4

    jarmila4
    Máme zamestnanca, ktorý rozviazal PP dohodou a potom sa dal na PN o čom doniesol doklad. Vyplatili sme mu prvých 10 dní a PN postúpili SP, kkde nám bolo povedané že ochranná lehota bola zrušená.- Kde by som sa mohla o tom dočítať alebo kde nájdem o tom aspoň zmienku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jarmila4
    Máme zamestnanca, ktorý rozviazal PP dohodou a potom sa dal na PN o čom doniesol doklad. Vyplatili sme mu prvých 10 dní a PN postúpili SP, kkde nám bolo povedané že ochranná lehota bola zrušená.- Kde by som sa mohla o tom dočítať alebo kde nájdem o tom aspoň zmienku
    Príspevok máš dvakrát. Odpovedala som Ti v inom .

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    jarmila4
    Máme zamestnanca, ktorý rozviazal PP dohodou a potom sa dal na PN o čom doniesol doklad. Vyplatili sme mu prvých 10 dní a PN postúpili SP, kkde nám bolo povedané že ochranná lehota bola zrušená.- Kde by som sa mohla o tom dočítať alebo kde nájdem o tom aspoň zmienku
    Nebola zrušená, v SP majú asi poriadny bo....el (neporiadok).

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Zrušenie ochranej doby bolo skutočne navrhované. Avšak neprešlo to v pripomienkovom konaní myslím ešte v auguste 2005.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    rada
    Zrušenie ochranej doby bolo skutočne navrhované. Avšak neprešlo to v pripomienkovom konaní myslím ešte v auguste 2005.
    Celú novelu zákona o sociánom poistení stiahla ministerka Radičová z NR SR v novembri 2005.
    Takže najbližšie zmeny až od 1.7.2006.

    ekofin je offline (nepripojený) ekofin

    zena,matka 3 detí,úctovník ekofin
    Ja som dnes bola u lekára a vypísala mi PN. Keďže som tiež osoba, ktorá by mala byť v ochrannej lehote, tak som volala do soc. poisťovne a tam mi povedali, že ochranná lehota nebola zrušená.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ekofin
    Ja som dnes bola u lekára a vypísala mi PN. Keďže som tiež osoba, ktorá by mala byť v ochrannej lehote, tak som volala do soc. poisťovne a tam mi povedali, že ochranná lehota nebola zrušená.
    Áno, je to pravda. Ale ak NR SR stihne ešte do volieb schváliť novelu zákona č. 461/2003 Z.z., ochranná lehota zostane zachovaná iba pre tehotné ženy ( pracovný návrh platnosti od 1.8.2006 ).

    Viac viď http://www.employment.gov.sk/mpsvrsr...4aa3ea3be719db

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.