Zavrieť

Porady

Daňové priznanie živnostník od mája

Na začiatok sa vopred ospravedlňujem,ak na moju otáku je už niekde odpoveď. Už týždeň si prechádzam všetko k danej téme, ale už som totálny jeleň. Do mája 2011 som bola nezamestnaná a poberala som zvýšené dávky v nezamestnanosti,nakoľko som si počas materskej priplácala do fondu nezamestnanosti.Od mája som začala podnikať ako masér.Do novembra som nemala žiadny príjem, od novembra som začala účtovať cez pokladňu a príjem je do 600€. Ako podať daňové priznanie a neurobiť chybu?Ďakujem
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

v prvom rade treba dávať pozor a byť dôsledný, potom chyby neprídu... ak si bola nezamestnaná nepíšeš či si dostala príspevok na rozbeh podnikania...
ale ak bol tvoj jediný príjem 600 € nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka je vyššia, takže nebudeš platiť žiadnu daň...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ak si mala len príjem, aký uvádžaš a nevykazuješ stratu, tak nemáš povinnosť podať DP..
- aké si mala výdavky?
- od mája do novembra si nevykonávala žiadnu činnosť?
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ale ak boli výdavky vyššie ako príjem oplatí sa DP podať, a odpísať stratu v nasledujúcom roku...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Ice dive Pozri príspevok
ale ak boli výdavky vyššie ako príjem oplatí sa DP podať, a odpísať stratu v nasledujúcom roku...
nie že oplatí, vtedy je povinná podať DP
0 0
driver100 driver100

driver100 je offline (nepripojený) driver100

muž
ewita888 Pozri príspevok
nie že oplatí, vtedy je povinná podať DP
Opýtam sa ak dovolíte opačne.Priateľ mal v roku 2011 príjem zo živnosti 0. Za január až máj zaplatil do poisťovní odvody.K 1.6. živnosť pozastavil myslím na 2 roky a odišiel do USA študovať.Je povinný podať za r.2011 daňové priznanie,ak mal príjem 0 a zaplatil poistné za 5 mesiacov? Ďakujem.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

driver100 Pozri príspevok
Opýtam sa ak dovolíte opačne.Priateľ mal v roku 2011 príjem zo živnosti 0. Za január až máj zaplatil do poisťovní odvody.K 1.6. živnosť pozastavil myslím na 2 roky a odišiel do USA študovať.Je povinný podať za r.2011 daňové priznanie,ak mal príjem 0 a zaplatil poistné za 5 mesiacov? Ďakujem.
vznikla mu strata, tak je povinný..
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ewita888 Pozri príspevok
vznikla mu strata, tak je povinný..
.. ale stratu si nemusí v DP povinne vykázať - len ak sa mu to oplatí do budúcna
Ja by som veru na jeho mieste DP nerobila - stačí oznámenie o nepodaní DP (a má pokoj)
0 0
klaudia15 klaudia15

klaudia15 je offline (nepripojený) klaudia15

aké si mala výdavky? Výdajky neboli vyššie ako príjem
- od mája do novembra si nevykonávala žiadnu činnosť? Nie

Nedostala som prispevom na začiatok podnikania.Ako mobilný masér som nemala nárok.

0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

klaudia15 Pozri príspevok
aké si mala výdavky? Výdajky neboli vyššie ako príjem
- od mája do novembra si nevykonávala žiadnu činnosť? Nie

Nedostala som prispevom na začiatok podnikania.Ako mobilný masér som nemala nárok.

Tak DP nemusíš podávať..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katy a R Pozri príspevok
.. ale stratu si nemusí v DP povinne vykázať - len ak sa mu to oplatí do budúcna
Ja by som veru na jeho mieste DP nerobila - stačí oznámenie o nepodaní DP (a má pokoj)
a to ako? to akože by si nezaúčtoval platené odvody? veď mu vznikla strata, je povinný podať DP..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ewita888 Pozri príspevok
a to ako? to akože by si nezaúčtoval platené odvody? veď mu vznikla strata, je povinný podať DP..
.. ale veď výdavky nie sú povinné ... či?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katy a R Pozri príspevok
.. ale veď výdavky nie sú povinné ... či?
tak v tom prípade by to bolo v tom paragrafe zbytočná veta..
DP by potom nemusel podať nikto, kto je v strate a splna podmienku príjmu na nepodanie DP..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ewita888 Pozri príspevok
tak v tom prípade by to bolo v tom paragrafe zbytočná veta..
DP by potom nemusel podať nikto, kto je v strate a splna podmienku príjmu na nepodanie DP..
.. pre takých o ktorých píšeš má význam podávať DP len ak si chcú tú stratu započítať do budúcna.
Ja som nikde nenašla, žeby bolo povinne treba uvádzať výdavky
Naposledy upravil Katy a R : 15.01.12 at 14:19
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

ewita888 Pozri príspevok
tak v tom prípade by to bolo v tom paragrafe zbytočná veta..
DP by potom nemusel podať nikto, kto je v strate a splna podmienku príjmu na nepodanie DP..
no a prečo by nepodal DP aj keď by bol v strate a splňal podmienku nepodania DP... veď ak to so svojim podnikaním myslí vážne stratu si uplatní v budúcich rokoch, avšak nemusí nikto ho nenúti platiť nižšie dane...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katy a R Pozri príspevok
.. tá veta nie je zbytočná ... predsa koľkí majú vysoký príjem - a ešte vyššie odvody .. a pre takých o ktorých píšeš má význam podávať DP len ak si chcú tú stratu započítať do budúcna.
Ja som nikde nenašla, žeby bolo povinne treba uvádzať výdavky
Tá veta v par. 32 zákona o DzP znie: daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa par. 11 ods. 2 pís. a/, ale vykazuje daňovú stratu..

takže povinnosť tu je..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ked ma dva roky prestávku, lebo študuje v USA, po návrate asi nebude riešiť sumu za odvody.
začne od začiatku, ak teda začne.
0 0
klaudia15 klaudia15

klaudia15 je offline (nepripojený) klaudia15

Ďakujem za ochotu!!! Je super, že existuje takáto stránka...Veľa vecí som si už vypísala, aby som neurobila chyby.Ešte raz vďaka!
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ewita888 Pozri príspevok
Tá veta v par. 32 zákona o DzP znie: daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa par. 11 ods. 2 pís. a/, ale vykazuje daňovú stratu..

takže povinnosť tu je..
áno, to máš pravdu - ak stratu vykáže - povinnosť je podať DP. Ale nemusí ju vykázať - a veď práve preto, že na dva roky odchádza
opravím to
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Katy a R Pozri príspevok
áno, to máš pravdu - ak ju vykáže - povinnosť je!. Ale nemusí ju vykázať - veď práve preto, že na dva roky odchádza
ale kto by potom podával tie DP s príjmom nižším, ako 50 % a daňovou stratou??? keby to bolo také jednoduché, ako píšeš, nikto...
veď v tom zákone je jasná povinnosť...

veď si zober, že by bol daňovník vyzvaný na podanie DP, dal by do príjmov čojaviem 100 eur a do výdavkov nič.. dú nevie, že má povinnosť platiť ako szčo odvody do ZP? vie.. čiže zatajil stratu, nepodal DP, hrozí mu pokuta..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

ewita888 Pozri príspevok
ale kto by potom podával tie DP s príjmom nižším, ako 50 % a daňovou stratou??? keby to bolo také jednoduché, ako píšeš, nikto...
veď v tom zákone je jasná povinnosť...

veď si zober, že by bol daňovník vyzvaný na podanie DP, dal by do príjmov čojaviem 100 eur a do výdavkov nič.. dú nevie, že má povinnosť platiť ako szčo odvody do ZP? vie.. čiže zatajil stratu, nepodal DP, hrozí mu pokuta..
.. no a prečo by mal byť vyzvaný .. však stačí DU poslať oznámenie o nepodaní DP z dôvodu nízkeho príjemu.
.. a nemyslíš, že pre štát je výhodnejšie, keď v budúcnosti zaplatí vyššie dane - bez uplatnenia straty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať