Zavrieť

Porady

Nepreradenie majetku do 1. odpisovej skupiny

V roku 2010 som zabudla preradiť kamerový systém z odpisovej skupiny 2 do skupiny 1. V DP za rok 2010 som teda uplatnila nižšie náklady ako som mohla. Je možné, na základe par. 17 ods. 29, "douplatniť" tento rozdiel v DP za rok 2011? Ďakujem.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nie, o ten rozdiel si prišla.
Na karte oprav zostatok o neuplatnený odpis.
0 0
Nana22 Nana22

Nana22 je offline (nepripojený) Nana22

Ďakujem za reakciu. Najprv som si to myslela aj ja, ale keď som pozrela spomínaný paragraf, vyšlo mi z toho, že som si do výsledku hospodárenia zahrnula nižšie náklady, z toho dôvodu som vykázala vyšší základ dane a odviedla aj vyššiu daň. A preto to môžem upraviť za rok 2011 bez toho, aby som musela opraviť rok 2010. Alebo celému tomu paragrafu rozumiem zle? Ďakujem za usmernenie
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Nie, o ten rozdiel si prišla.
Na karte oprav zostatok o neuplatnený odpis.
No ak by podala dodatočné DP za rok 2010, tak by o ten odpis neprišla.
Ale odpis za rok 2010 si nemôže uplatniť v roku 2011.
Dokonca v tomto prípade by jej nepomohlo ani prerušenie odpisov.
0 0
Nana22 Nana22

Nana22 je offline (nepripojený) Nana22

Prečo nemôžem v tomto prípade použiť spomínaný par. 17 ods. 29 zákona o dzp? Nepoužíva sa to práve v týchto prípadoch? Či je potrebné, aby išlo o náklady, ktoré sa účtujú a nielen ktoré upravujú základ dane?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ty si náklad uplatnila, ale v nesprávnej výške.
Na odpisy máš právo, nie povinnosť uplatniť, ty si to právo využila nesprávne.
0 0
Nana22 Nana22

Nana22 je offline (nepripojený) Nana22

Nemohla by si mi prosím napísať príklad, kedy sa tento paragraf použije. Ďakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Vyúčtovanie predplatného (noviny, zbierka, spotreba energie ...)
Ja som zástanca verného obrazu, preto tvorím rezervy.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

ahoj Nana22 a nemohla by si vyuzit skor ten postup ze ak sa jedna o nevyzanmnu opravu chyb minulych rokov das to do nakladov vtedy ked si na chybu prisla. Pri kontrole aj tak musis mat internou smernicou stanovene co je významna a co nevyznamna oprava chyb minulych rokov. ak to nebola az taka velka suma a nemas ine opravy tak ja by som to pod to skoval.Jedine co by ti mohli v 2010 vytknut je ze si dobre nezinventarizovala dlhodoby majetok. To je moj nazor a asi by som tak ja postupoval .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
čo máš na mysli pod "skovanie"? lebo schovať sa to síce dá, ale daňový základ 2011 nemôže ovplyvniť.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

Rozalka Pozri príspevok
čo máš na mysli pod "skovanie"? lebo schovať sa to síce dá, ale daňový základ 2011 nemôže ovplyvniť.
preco by som si nemohol nevyznamnu chybu minulych rokov dat do danovych nakladov roka 2011. Vyznamne chyby samozrejme formou DOD DPPO v roku z ktoreho je chyba a uctovat na ucet 428 alebo 429.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pretože oprava v tr. 0 nikdy nie je nevýznamná chyba.
No ak ma vieš presvedčiť o opaku, rada sa nechám poučiť.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

a kde je napisane ze 0 trieda je vzdy vyznamna chyba ?? netvrdim ze mam pravdu len mi to nedava zmysel. ine by bolo keby vobec nezaradila a neodpisala samozrejme to je ine ale ona len zabudla zmenit odpisovu skupinu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

olkos Pozri príspevok
a kde je napisane ze 0 trieda je vzdy vyznamna chyba ?? netvrdim ze mam pravdu len mi to nedava zmysel. ine by bolo keby vobec nezaradila a neodpisala samozrejme to je ine ale ona len zabudla zmenit odpisovu skupinu.

"Len zabudla".... zvláštne vyjadrenie od hlavného účtovníka
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

Paula Pozri príspevok
"Len zabudla".... zvláštne vyjadrenie od hlavného účtovníka
podla mna neni dolezite ako sa to nazve zabudla neurobila vyflakla je to chyba a hotovo podla mna neni podstatou porady chytat sa za slovicka ale pomoct si navzajom. inak ja som neni hlavny uctovnik.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
olkos Pozri príspevok
podla mna neni dolezite ako sa to nazve zabudla neurobila vyflakla je to chyba a hotovo podla mna neni podstatou porady chytat sa za slovicka ale pomoct si navzajom. inak ja som neni hlavny uctovnik.
NIE?
ScreenHunter_29.jpg  
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

Rozalka Pozri príspevok
NIE?
prosim ta a kde si to nasla ??? ja otom ani neviem ze je to niekde uvedene . dakujem za info hned to opravim.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

Rozalka Pozri príspevok
NIE?
uz som to nasiel a opravil ja som vtom nadstaveni nebol ako vznikol moj nick
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To znamená, že v čase nastavenia nicku si bol hlavný účtovník, že?
0 0
Nana22 Nana22

Nana22 je offline (nepripojený) Nana22

No, mrzí ma, že to skĺzlo do takejto, pre mňa, nepríjemnej debaty. Zatiaľ som sa na Porade s tým nestretla a dosť ma to prekvapuje.
0 0
olkos olkos

olkos je offline (nepripojený) olkos

Nana22 Pozri príspevok
No, mrzí ma, že to skĺzlo do takejto, pre mňa, nepríjemnej debaty. Zatiaľ som sa na Porade s tým nestretla a dosť ma to prekvapuje.
aj mna to velmi prekvapilo som uz na porade dlho a taketo reakcie som nezazil. zober si ztoho podstatu poradil som ti ako by som to riesil ja a samozrejme urcite ti niekto napise aj iny nazor rozhodnutie je na tebe ci si nieco ztoho zoberies. drzim ti palce nech sa ti to poriesi. ja sam budem sledovat tuto temu nakolko budem rad ak sa naucim ze to co som ti napisal nie je spravne. dnes sa takato chyba stala tebe zajtra mozno mne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať