Zavrieť

Porady

s.r.o. ktorá nevykazuje činnosť

Zdravím vás všetkých, viete mi niekto prosím poradiť ako je to s s.r.o., ktorá nemá príjmy ani výdaje, len je zapísaná v OR SR, a nevykonáva činnosť ? je nutné robiť daňové priznanie a viesť účtovníctvo ? Vopred vďaka za každú odpoveď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Tiež mám takú s.r.o. Vznikla minulý rok, ale účtovníctvo vediem. Zaúčtovala som vznik spoločnosti a mesačne výpis z účtu. DP samozrejme tiež podáme.

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    ja mám takú, ktorú zapísali 30.12. a je tam založenie s.r.o. a dosť.... to tiež firma, ktorá im zakladala s.r.o. v polke decembra mohla predvídať a dať zápis až v jenuári... zajtra idem na školenie daň z príjmov tak dám "faktickú"

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    § 41 zákona o dani z príjmu hovorí jasnou rečou:

    (1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kremienok76 Pozri príspevok
    ja mám takú, ktorú zapísali 30.12. a je tam založenie s.r.o. a dosť.... to tiež firma, ktorá im zakladala s.r.o. v polke decembra mohla predvídať a dať zápis až v jenuári... zajtra idem na školenie daň z príjmov tak dám "faktickú"
    možno klient chcel k tomu dátumu zápis. preto som si ja svoju dal zapísať k 01.01.2012

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    ani chudák veľmi nechcel... veľmi pekný dátum 01.01.2012 ... DP samozrejme podať treba, ďakujem všetkým

    s.r.o. ktorá nevykazuje činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.