Zavrieť

Porady

uzemny plan obce

Dobrý den.
Prosím o radu.Rozhodol som sa stavat dom na mojom pozemku.Pozemok je na katastri vedený ako zastavané plochy a nádvoria.Po nahliadnutí do územného plánu obce som zistil že na polovici je naplánovaná výstavba dákych bytov pre seniorov.Nikdy nás nekontaktoval ohladne tohoto.Žijem v tejto obci odjakživa.Može mi obec odmietnut vydat stevebné povolenie?Ako je územný plán nadradení súkromnému vlastníctvu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    V našom štáte je súkromné vlastníctvo chránené slabo, až žiadno. Územný plán obce je plán, ktorým sa riadi využitie pozemkov v obci. Ak je pozemok v intraviláne, je predpoklad, že je použiteľný na výstavbu. No nemusí to tak byť. Obec môže v miestach, kde chceš stavať naplánovať park, obchod, či ten domov pre seniorov. Je to takzvaný verejný záujem. Skús sa dohodnúť s obcou. Ak ti tam nebudú chcieť povoliť stavať, nech ti vymenia pozemok za taký, na ktorom stavať budeš môcť. Opýtaj sa, dokody má platnosť súčasný územný plán. Snaž sa s obcou dohodnúť. Písomne. Ak sa budeš snažiť o dohodu, nebude také jednoduché ti pozemok napr. vyvlastniť.

    britva je offline (nepripojený) britva

    Man britva
    Co ja viem,tak uzemny plan obci sa dost casto meni. Je to len to co by sa chcelo,nie co sa bude. ide o to ze hlavne ak niesu peniaze nic sa z toho nedeje. Ak tam postavis dom tak im pojdu dalsie dane,aj ked nie super vysoke. Tiez by som odporucil cestu dohodou a myslim ze nieco poriesis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.