Zavrieť

Porady

Faktúra z novembra 2004

Dnes 30.1.2006 klient doniesol faktúru za tovar s dátumom dodania 30.11.2004. Faktúra bola doručená poštou nedoporučene s pečiatkou na pošte 27.1.2006.

V porade sú riešené podobné OBJAVY, ale každý bol do 12 mesiacov od vzniku daňovej povinnosti uvedenej na faktúre.

Neviem nájsť v novom zákone o DPH ustanovenie, ktoré bolo do 30.4.2004 keď sme hohli uplatniť DPH na vstupe do 12 mesiacov pozadu dodatočným daňovým priznaním.

Ako je to s právom odpočítať daň pri faktúre staršej ako 12 mesiacov. Ak by som chcel byť príliš chytrý mohol by som tvrdiť, že DPH z tejto faktúry sa mohla legálne odpočítať k 31.3.2005 a teda plus 12 mesiacov by sme mohli podať dodatočné daňové priznanie za 1. štvrťrok 2005 to je do 25.4.2006.

Prosím poradiť.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane je v § 51 Zákona o DPH. Ale žiadna 12 mesačná lehota tam nie je. Možno je niečo v Zákone o správe daní a poplatkov ... Pohľadám.
    Ešte by ma zujímalo, kedy ten oneskorenec odviedol daň. Ja som mala v rukách takúto starú faktúru, ale bolo to na malú sumu a DPH sme neuplatnili.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Johanka
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane je v § 51 Zákona o DPH. Ale žiadna 12 mesačná lehota tam nie je. Možno je niečo v Zákone o správe daní a poplatkov ... Pohľadám.
    Ešte by ma zujímalo, kedy ten oneskorenec odviedol daň. Ja som mala v rukách takúto starú faktúru, ale bolo to na malú sumu a DPH sme neuplatnili.
    Myslím, že daň bola odvedená riadne. Na koci roka dodávateľská firma fúzovala s inou väčšou a zabudli faktúru poslať. Môj klient tovar má riadne v zásobách na základe dodacieho listu. Máme zvyk, že príjemku tovaru na sklad mi pripnú k dodávateľskej faktúre, aby sme vedeli, že máme účtovať MD 504. Faktúra nebola, 504 tiež nie, ale tovar bol v inventúre 2004 takže s účtovaním problém nebude, akurát je škoda prísť o 5000 Sk.

    apo

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    apo
    Myslím, že daň bola odvedená riadne. Na koci roka dodávateľská firma fúzovala s inou väčšou a zabudli faktúru poslať. Môj klient tovar má riadne v zásobách na základe dodacieho listu. Máme zvyk, že príjemku tovaru na sklad mi pripnú k dodávateľskej faktúre, aby sme vedeli, že máme účtovať MD 504. Faktúra nebola, 504 tiež nie, ale tovar bol v inventúre 2004 takže s účtovaním problém nebude, akurát je škoda prísť o 5000 Sk.

    apo
    Podľa mňa tam žiadne obmedzenie nie je a dph z Fa môžte uplatniť v mesiaci, kedy ju obdržíte.§51

    Faktúra z novembra 2004

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.