Zavrieť

Porady

oprava auta

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu. Dala som si opraviť u známeho auto, kde mi na začiatku povedal, že oprava bude stáť 100,- €. Túto sumu som mu hneď zaplatila. Po mesiaci si to asi premyslel, a žiada o doplatenie ešte 30,- €. Nemám žiadny doklad ani o oprave auta ale ani o tom, že by som mu dala peniaze. V prípade, že mu uvedené peniaze nedoplatím, bude mi účtovať penále z omeškania a to vo výške 0,5%. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    pre boha to čo je za známy? tiež mám známeho, ktorý mi robí autá, ale toto si neviem predstaviť. hmmm... nepríjemné a čím odôvodnil zmenu dohodnutej sumy? prečo ti nedal vedieť, že suma sa navýši?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    magdalena69 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som poprosiť o radu. Dala som si opraviť u známeho auto, kde mi na začiatku povedal, že oprava bude stáť 100,- €. Túto sumu som mu hneď zaplatila. Po mesiaci si to asi premyslel, a žiada o doplatenie ešte 30,- €. Nemám žiadny doklad ani o oprave auta ale ani o tom, že by som mu dala peniaze. V prípade, že mu uvedené peniaze nedoplatím, bude mi účtovať penále z omeškania a to vo výške 0,5%. Ďakujem za radu.
    Na základe čoho bude účtovať penále, ak nie je žiaden doklad? A druhá vec, má vôbec živnosť?

    magdalena69 je offline (nepripojený) magdalena69

    magdalena69
    No to som sa aj ja spýtala, že na základe čoho bude účtovať penále, ale povedal, že mojej otázke vôbec nerozumie. Živnosť nemá, je evidovaný na úrade práce.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    magdalena69 Pozri príspevok
    No to som sa aj ja spýtala, že na základe čoho bude účtovať penále, ale povedal, že mojej otázke vôbec nerozumie. Živnosť nemá, je evidovaný na úrade práce.
    Tak sa ho opýtaj, či chce mať problémy pre nelegálne podnikanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.