Zavrieť

Porady

dan z motorových vozidiel - zmena EČV

dobrý den, chcem sa spýtať ako mám postupovad pri podavaní DzMV ak počas roka 2011 došlo k zmene EČV MV? konkrétne v novembri. aké EČV udávam na DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    levika26 Pozri príspevok
    dobrý den, chcem sa spýtať ako mám postupovad pri podavaní DzMV ak počas roka 2011 došlo k zmene EČV MV? konkrétne v novembri. aké EČV udávam na DP?
    Bolo potrebné nahlásiť na DÚ zmenu ev. čísla.
    Takže teraz nahlás zmenu a do priznania uveď už nové číslo.

    ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

    ZuzkaOE
    Ja som dnes bola na DÚ s presne tým istým problémom. (Počas roka nám boli ukradnuté EČ). Zo štyroch opýtaných dám, ktoré tam boli, mi nevedela presne odpovedať ani jedna. Lepšie povedané 2 povedali rovno že neviem, tretia mi tvrdila, že sa tým pádom jedná o 2 vozidlá a že keďže mi bolo EČ odcudzené v strede mesiaca, že budem musieť platiť za 13 mesiacov, "že sme si mali ŠPZ vybaviť na konci mesiaca" ... samozrejme som pani usmernila, že auto využívame, a keďže sa bez EČ jazdiť nedá, tak to nebolo možné. Tak si privolala na pomoc ďalšiu osobu, ktorá má poučila o mojich povinnostiach a tiež o tom, že mám daňové priznanie vyplnené zle (mala som uvedené už nové EČ) a že to mám rozdeliť na 2 vozidlá : - jedno so starým EČ - uviesť 4 mesiace a druhé s novým EČ a uviesť využívanie 8 mesiacov.
    Veľmi mi to nesedí, hlavne to, že som musela uviesť že s jedná o DP, kde uvádzam počet 2 autá, keď sa vlastne jedná o jedno a to isté motorové vozidlo... tak neviem ...

    janako je offline (nepripojený) janako

    janako
    Ja som mala podobný problém minulý rok. Kvôli poistnej udalosti klient musel meniť v priebehu roka EČ vozidla. Formou listu som na DÚ oznámila zmenu EČ a dôvod. Potom sa nič nedialo, až kým som nepodala daňové priznanie. Spravila som ho na jedno auto, už s novým EČ, veď sa nemenilo auto, len EČ. Vtedy vyzvali klienta, aby prišiel vyjasniť na DÚ nezrovnalosti, že oni také auto v systéme neevidujú. Tak som mu dala kópiu oznámenia, ktorú som mala potvrdenú podateľňou. Správkyňa dane bola z toho chvíľu zmätená, že jej to v systéme nejde len tak opraviť, nakoniec ale povedala, že to nejako spraví, a že je to v poriadku. Ako to vyriešila neviem, ale daňové priznanie sme už neopravovali.

    dan z motorových vozidiel - zmena EČV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.