Zavrieť

Porady

materiál na zákazku

Dobrý večer, potreboval by som radu (som SZČO a robím elektroinštalácie):
- ak nakúpim materiál na zákazku (káble, šróby, klince, lišty, ...), ktorý hneď používam pre urobenie zákazky, tak ako to účtujem v JU?
- dal som si to hneď do prevádzkovej réžie s členením
Robím to dobre?
prosím, dajte vedieť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja osobne by som ich dávala do materiálu....

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Nakúpené klince, káble,... sa účtujú v peňažnom denníku ako Nákup materiálu a nie ako Prevádzková réžia.
    Okrem toho by sa to malo evidovať v skladovej evidencii, najlepšie je stanoviť si v internej smernici, že materiál do XY € ide priamo do spotreby.
    Teda to je môj názor, mala som tiež rovnaké problémy - riešené na porade tiež :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    much Pozri príspevok
    Dobrý večer, potreboval by som radu (som SZČO a robím elektroinštalácie):
    - ak nakúpim materiál na zákazku (káble, šróby, klince, lišty, ...), ktorý hneď používam pre urobenie zákazky, tak ako to účtujem v JU?
    - dal som si to hneď do prevádzkovej réžie s členením
    Robím to dobre? Nie, nerobíš, takýto nákup je nákup materiálu.
    prosím, dajte vedieť. Ďakujem
    V texte.

    much je offline (nepripojený) much

    much
    szivics Pozri príspevok
    Nakúpené klince, káble,... sa účtujú v peňažnom denníku ako Nákup materiálu a nie ako Prevádzková réžia.
    Okrem toho by sa to malo evidovať v skladovej evidencii, najlepšie je stanoviť si v internej smernici, že materiál do XY € ide priamo do spotreby.
    Teda to je môj názor, mala som tiež rovnaké problémy - riešené na porade tiež :-)
    Ďakujem za ujasnenie
    a ak som viackrát tento materiál zaplatil banko. kartou (z osobného účtu ), tak to ako zaúčtujem?
    Teraz to dávam, ako keby som to platil v hotovosti - výdavok z pokladne - materiál

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    much Pozri príspevok
    Ďakujem za ujasnenie
    a ak som viackrát tento materiál zaplatil banko. kartou (z osobného účtu ), tak to ako zaúčtujem?
    Teraz to dávam, ako keby som to platil v hotovosti - výdavok z pokladne - materiál
    Hmm osobne som sa s tým nestretla, ale tu na porade si vyhľadaj podobné témy. Čo som bajočkom videla, tak v tom prípade to robia ľudia tak že to zaúčtujú cez pokladňu alebo ID a priložia bankový výpis.
    Radšej si zriadiť podnikateľský účet a nahlásiť na DÚ.

    much je offline (nepripojený) much

    much
    szivics Pozri príspevok
    Hmm osobne som sa s tým nestretla, ale tu na porade si vyhľadaj podobné témy. Čo som bajočkom videla, tak v tom prípade to robia ľudia tak že to zaúčtujú cez pokladňu alebo ID a priložia bankový výpis.
    Radšej si zriadiť podnikateľský účet a nahlásiť na DÚ.
    práveže podnikateľský účet mám, ale zopár krát som nakupoval na kartu k súkromnému účtu - a čo teraz s tým?
    ak to dám cez interné doklady, tak postupujem riadne ako keby som platil z pokladne?

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    much Pozri príspevok
    práveže podnikateľský účet mám, ale zopár krát som nakupoval na kartu k súkromnému účtu - a čo teraz s tým?
    ak to dám cez interné doklady, tak postupujem riadne ako keby som platil z pokladne?
    Ako hovorím nestretla som sa s tým osobne, názory tu na porade sa líšia...buď ID alebo peňažná operácia...nech poradia skúsenejší...

    materiál na zákazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.