Zavrieť

Porady

záručná doba nepredĺžená

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či sa už niekto stretol s podobnými praktikami a či je to v poriadku. Pokazila sa mi tlačiareň k PC, nedali sa prečistiť trysky, tak som ju zaviezol do obchodu, kde som ju zakúpil a dal na reklamáciu. Bolo to 2 dni pred koncom záruky. Reklamáciu uznali a vymenili mi zariadenie za nové, ale tzv. SWAP. Bolo mi povedané, že nebudem mať záruku znovu 2-ročnú, lebo to nie je vraj nové zariadenie. Vraj si to mám vydiskutovať so servisom, kde to opravili. Tak som im písal mail a oni mi odpovedali toto:" V ramci zarunej doby "Firma nemenovaná "( neviem, či sa môžu spomínať konkrétne názvy) pouziva tzv. SWAP proces pre opravu niektorych pristrojov. V ramci tohoto procesu zakaznik dostane miesto svojho zariadenia ine, fungujuce, kus (rovnaky model, s inym seriovym cislom). Niekedy sa stane ze je to SWAP zariadenie uplne nove. Zarucna doba vsak pokracuje a to 2 roky od nakupu prveho kusu."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)

    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    Dede73 je offline (nepripojený) Dede73

    Dede73
    Áno, ten zákon poznám, ale ešte som sa nestretol s tým, že by mi niekto argumentoval, že je to náhradné zariadenie akési SWAP , a že bude záruka trvať len dovtedy, dokedy malo pôvodné zariadenie záruku. Preto som sa rozhodol sem napísať, že snáď to niekto pozná a usmerní ma. Lebo to zariadenie síce nebolo v originál krabici, v akej sa predáva, ale logo firmy na nej bolo. A zariadenie bolo olepené ako nové, nebol na ňom ani škrabanec ani prach.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dede73 Pozri príspevok
    Áno, ten zákon poznám, ale ešte som sa nestretol s tým, že by mi niekto argumentoval, že je to náhradné zariadenie akési SWAP , a že bude záruka trvať len dovtedy, dokedy malo pôvodné zariadenie záruku. Preto som sa rozhodol sem napísať, že snáď to niekto pozná a usmerní ma. Lebo to zariadenie síce nebolo v originál krabici, v akej sa predáva, ale logo firmy na nej bolo. A zariadenie bolo olepené ako nové, nebol na ňom ani škrabanec ani prach.
    Vobec by som si s tym tazku hlavu nerobila.
    Odloz si vsetky podklady o oprave a vymene dielu a ak sa ten isty diel do 2 rokov pokazi, vyreklamuj.
    ak ti reklamciu nebudu chciet uznat, obrat sa na SOI.
    Zakon hovori jasne. Ked to nie je jasne predavajucemu, tak mu to bude jasne potom

    enee je offline (nepripojený) enee

    enee
    Dobry den,
    mala by som podobnu otazku. iphone4 zakupeny v UK s riadnym zarucnym listom na jeden rok. Vyrobky apple-u maju ju specifikaciu, ze reklamacie si môzete uplatnit v autorizovanych strediskach po celom svete. Na mobile prestalo fungovat wifi, reklamacia uplatnena v autorizovanom servise na Slovensku. Reklamaciu uznali a poslali uplne novy kus telefonu, ale zaruka ostala - plynie povodna. Zavada sa udiala cca mesiac pred vyprsanim zarucnej lehoty, cize na ten novy kus je zaruka uz len par dni. Postupoval servis spravne ? Dakujem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    enee Pozri príspevok
    Dobry den,
    mala by som podobnu otazku. iphone4 zakupeny v UK s riadnym zarucnym listom na jeden rok. Vyrobky apple-u maju ju specifikaciu, ze reklamacie si môzete uplatnit v autorizovanych strediskach po celom svete. Na mobile prestalo fungovat wifi, reklamacia uplatnena v autorizovanom servise na Slovensku. Reklamaciu uznali a poslali uplne novy kus telefonu, ale zaruka ostala - plynie povodna. Zavada sa udiala cca mesiac pred vyprsanim zarucnej lehoty, cize na ten novy kus je zaruka uz len par dni. Postupoval servis spravne ? Dakujem.
    Slovensky servis by sa mal riadit slovenskymi zakomni, tzn. ze ak tovar vymenia za novy, tak by mala zacat plynut nova zaruka. Ale neviem ti po povedat na 100%.
    Skus sa informovat na SOI,alebo http://www.pravaspotrebitela.sk/ -mas tam kontakt . Oni by ti mali vediet opovedat presne.

    pozri aj iPhone forum http://forum.iphone.cz/hledani-green...rodna%20zaruka

    záručná doba nepredĺžená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.