Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať transfer pri neuhr.fa z pren.komp.

Prosím Vás, poraďte, ako mám zaúčtovať transfer pri neuhradenej faktúre z pren.komp. Keďže pri náklade 5../321 účtujem aj výnos (transfer) 357/693. Na školení nám hovoria, že môžeme účtovať len do výšky tranferu,(nemôžeme účtovať pohľadávku voči štátu) a keďže nezaúčtujem 357/693, vznikne mi výsledok hospodárenia pri PK.
Nie je mi jasné, či môžem mať výsledok hospodárenia pri PK, ak áno, čo urobím s 357/693 v budúcom roku.
Prosím, poraďte ako to robíte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Odporúčam zaúčtovať iba 5../321, ovplyvní to hospodársky výsledok a v r. 2012 uhradiť z originálnych kompetencií + zúčtovací vzťah 354/691 - budete zlepšovať HV. Pokiaľ máte vyčerpané prostriedky z prenesených kompetencií, nemôžete zaúčtovať 357/693, lebo budete vykazovať pohľadávku voči štátu. Niektoré kolegyne pri nevyčerpanom trasfere na 357 zaúčtovali v minulom roku neuhradené faktúry aj na 357/693 a teraz majú s tým problém - účet 357 stále vykazuje zostatok o neuhradené faktúry minulého roka.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Ďakujem, len neviem, či ten hosp.výsledok je "kóšer". Ale nič iné sa nedá robiť.

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Neboj... hospodársky výsledok z originálnych kompetencií je "kóšer". Postupy účtovania pri originálnych kompetenciách predsa jasne hovoria, že zúčtovací vzťah 354/691 používaš pri výdavku, pri prenesených pri náklade /5../321; 357/693/ - netvoríš hospodársky výsledok.

    ako zaúčtovať transfer pri neuhr.fa z pren.komp.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.