Zavrieť

Porady

zálohy a koniec roka

Dobrý deň,
ako robíte zálohy na konci roka? Mám vydanú zálohovú faktúru, ktorá bola uhradená a bola k nej vystavená faktúra na DPH v decembri 2011. Tovar bude odobratý až v roku 2012. Na konci roka mám prijatú zálohu od zákazníka v celkovej sume 3600€, ale na 324 mám len 3000€. Tých 600 som už dala na účet 343. Treba tú sumu DPH na konci roka pripočítať späť, aby mi sedela 324 s celkovou prijatou zálohou?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Nie, je to v poriadku takto, ako to je. Podkladom pre tých 3 tis. je daňový doklad k platbe.

    efka23 je offline (nepripojený) efka23

    žena efka23
    Ahojte, máme JU a 29.12.2011 sme uhradili zálohu na plech na strechu. Poslali nám faktúru s rozpisom DPH a dátumom dodania 29.12.2011. Tovar nám bol doručený 12.1.2012 a k tomu ostrá faktúra s dátumom dodania 12.1.2012. Chcem Vás poprosiť o radu, či môžem dať materiál do nákladov roku 2011, alebo až 2012 a či v roku 2012 mám faktúru nahrať do evidencie a klasika urobiť úhradu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    efka23 Pozri príspevok
    Ahojte, máme JU a 29.12.2011 sme uhradili zálohu na plech na strechu. Poslali nám faktúru s rozpisom DPH a dátumom dodania 29.12.2011. Tovar nám bol doručený 12.1.2012 a k tomu ostrá faktúra s dátumom dodania 12.1.2012. Chcem Vás poprosiť o radu, či môžem dať materiál do nákladov roku 2011, alebo až 2012 a či v roku 2012 mám faktúru nahrať do evidencie a klasika urobiť úhradu.
    Nie, veď ste materiál v roku 2011 ešte nemali, dodanie je predsa 12.1.. AKo VOZD môžete zaúčtovať zaplatenú zálohu.
    Naposledy upravil Tweety : 21.01.12 at 14:55

    efka23 je offline (nepripojený) efka23

    žena efka23
    No toho som sa obávala. Chceli sme mať náklad ,ale nebola to dobrá akcia, lebo tovar nemali na sklade. Dík za odpoveď!!!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    efka23 Pozri príspevok
    No toho som sa obávala. Chceli sme mať náklad ,ale nebola to dobrá akcia, lebo tovar nemali na sklade. Dík za odpoveď!!!
    Terazky som si všimla, že si v téme PÚ. Pre druhýraz, treba zadať otázku v téme JÚ.

    efka23 je offline (nepripojený) efka23

    žena efka23
    A ja asi už tiež dobre nevidím, lebo som si tiež nevšimla A keď sme pri tom v JU je to asi rovnako však ? Keby na zálohovej bol rozpis materiálu, snáď by sa to dalo použiť, ale tam je len rozpis základ a DPH ??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    efka23 Pozri príspevok
    A ja asi už tiež dobre nevidím, lebo som si tiež nevšimla A keď sme pri tom v JU je to asi rovnako však ? Keby na zálohovej bol rozpis materiálu, snáď by sa to dalo použiť, ale tam je len rozpis základ a DPH ??
    Nie, práveže je postup iný. Ale ak máme faktúru k zaplatenej zálohe, môžete si VOZD ponížiť o dph, a uplatniť jej odpočet.

    zálohy a koniec roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.