Zavrieť

Porady

DP DzMV pomoc !

Ahojte poradáci,
prvý krát ma čaká DP DzMV a mám problém aby som ho správne vyplnila:
mám s.r.o, kde figurujem ako konateľ jednoosobovej s.r.o. bez odmeny a súkromné auto používam na služobné cesty, kúpené ešte pred vznikom s.r.o. ale moj problém nastáva auto mám napísané na seba v mieste trvalého bydliska /BA/ a sídlo s.r.o. mám v Banskobystrickom kraji. Auto som nenahlasovala na DU.

Moj problém s vyplnanim:
10. obec / adresu firmy alebo trvaleho bydliska? /
II oddiel: som statutarny zasupca alebo spravca?
Vyplnam DIČ alebo moje udaje , adresu trvaleho pobytu alebo adresu firmy?

Ostatne mi je jasne :-D aspon dufam

Vopred ďakujem za rady.

Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    dan plati sro ... cize zadavas udaje sro, obchodne meno sidlo, DIC (nie rodne cislo)

    konatel je statutarny zastupca

    ako konatel si brana ako zamestnanec na ucely preplacania cestovnych nahrad a teda pre teba plati:

    § 85 ods. 2 písm. a) zákona - zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec
    - tento pouzijes v oddiele III. r. 07

    potom v r. 10 uvedies pocet mesiacov, v ktorych si mala jazdy a preplatene cestovne

    Marko222 je offline (nepripojený) Marko222

    Marko222
    Zdravím.
    Mám podobnú situáciu, chcem sa iba uistiť:
    Som konateľom sro, nie som zamestnancom. Ako fyzická osoba-nepodnikateľ som vlastníkom MV, ktoré používam na služobné účely v sro (sro "mi prepláca" iba cestovne nahrady). Plati teda daň z MV sro alebo ja ako občan-FO-vlastník vozidla? Podľa akého písmena v §85 je to zdaňované?
    Vopred ďakujem.

    Marko222 je offline (nepripojený) Marko222

    Marko222
    Zdravím.<BR>Mám podobnú situáciu, chcem sa iba uistiť:<BR>Som konateľom sro, nie som zamestnancom. Ako fyzická osoba-nepodnikateľ som vlastníkom MV, ktoré používam na služobné účely v sro (sro "mi prepláca" iba&nbsp;cestovne nahrady). Plati teda daň z MV sro alebo ja ako občan-FO-vlastník vozidla? Podľa akého písmena v §85 je to zdaňované?<BR>Vopred ďakujem.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Marko222 Pozri príspevok
    Zdravím.<BR>Mám podobnú situáciu, chcem sa iba uistiť:<BR>Som konateľom sro, nie som zamestnancom. Ako fyzická osoba-nepodnikateľ som vlastníkom MV, ktoré používam na služobné účely v sro (sro "mi prepláca" iba&nbsp;cestovne nahrady). Plati teda daň z MV sro alebo ja ako občan-FO-vlastník vozidla? Podľa akého písmena v §85 je to zdaňované?<BR>Vopred ďakujem.
    danove priznanie podava sro, ty si v tomto pripade brany ako zamestnanec ... pozri moj prisp. #2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.