Zavrieť

Porady

Excel - funkcie - vypocet top 10

Dobry den,

rad by som Vas poprosil o pomoc. Predstavte si nasledovnu situaciu. V stlpci A mam meno, v stlpci B hodnotu. Napriklad Jozo a 54. Tabulka ma 1000 riadkov, nemusia byt ale vsetky zaplnene ale vypocet musi byt pripraveny pre vsetkych 1000 riadkov. Jozo sa moze v riadkoch opakovat x krat a s roznymi hodnotami. Viem nejako pomocou funkcii spravit niekde top10 aby som dostal 10 najlepsich a sucet vsetkych hodnot zo stlpca B? Potrebujem to aby sa to samo hned vyratalo po vlozeni udajov. Len tak naokraj, stlpec A a B su vzorce ktore mi daju vysledok Jozo a 54 ktory dostanem z jednoho riadku ktory znie napriklad takto: Pan Jozo z Vrboveho dostal 54 kusov. (to uz mam)

Zjednoduseny priklad pre Top2:

Jozo 54
Jano 23
Peto 15
Peto 5
Jozo 1

Top2 by mi malo dat naslednovne:
Jozo 55
Jano 23

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Priamo asi nie, lebo treba dynamicky sortovať prvých 10 s najvyššími hodnotami.
    Osobne by som to asi riešil pomocnou kontingenčnej (pivot) tabuľky v kombinácii s makrom,
    ktoré automaticky refrešne pivot.

    Funkcia Worksheet_Change je volaná pri každej zmene údajov v bunkách b2:c100 - viď ALT+F11.

    Palo
    Top_10.jpg  

    Michael0 je offline (nepripojený) Michael0

    Michael0
    Wow Vyzera to super a v priklade to funguje bezchybne. Ďakujem za radu, necakal som taku vycerpavajucu odpoved, ja by som sa s tym trapil aj par dni a ci vobec by som dosiel k nejakemu vysledku
    Uz to len trosku poupravovat. Dakujem PaloPa!!!

    Excel - funkcie - vypocet top 10

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.