Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL - Odkazy, vzorce, funkcie

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Vidím, že ste preberanú látku v celku zvládli. Teraz navrhujem, keďže tabuľky sa nedajú pripravovať bez odkazov, vzorcov a funkcií, začať sa oboznamovať s touto problematikou a v rámci nej, by sme si zopakovali aj látku s predchádzajúcich lekcií.
Takže hor sa na to.
Naposledy upravil pepo_p : 11.05.06 at 21:01
Usporiadat
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže ešte dnes tu budeme mať tak trochu nezáživnú tému teórie, ale bez nej to nepôjde. Od zajtra by sme začali nejakými prákladmi a tabuľkami.:p
Naposledy upravil pepo_p : 11.05.06 at 21:03
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže ako som sľúbil prikladám pre doobedňajšie zopakovanie dve tabuľky. Mali by ste ich stihnúť do obeda, lebo poobede bude zase čakať domáca úloha.
(Tada ak ju stihnem pripraviť )
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže trocha času = domáca úloha.
Pre úplnosť prikladám všetky listy spolu aj s úlohou.
Pre tento týždeň Toť vsjo.

PS: Na tú násobilku budem v pondelok zvedavý.
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Takže prikladám riešenie domácej úlohy:
0 0
pepo_p pepo_p

pepo_p je offline (nepripojený) pepo_p

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Ahojte všetci.
Dlho som sa neozval nebol vôbec čas. Vzorce Vám idú?
Tak by som chcel prejsť na funkcie. A aby to nebolo už také trápne opisovanie nejakých vzorcov a tabuliek, skúste si pozrieť tento link.

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=165

Keďže veľa ľuďom by sa táto dochádzka zišla, tak by sme si ju teraz urobili, a ak bude niekto chcieť aj vylepšili.
Počes tvorenia by sme si vysvetľovali funkcie a veci, ktoré Vám nebudú jasné. Čo na to poviete?
PS:Keďže teraz nebudeme mať toľko času ako by sme chceli, takže asi nebudeme stíhať dopĺňať tak často, ale pokúsime sa.
Naposledy upravil pepo_p : 24.05.06 at 13:07
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

vsetci asi sprtame rocne zuctovania ZP.... nie je tolko casu, aby sa clovek sustredil na viac veci
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Zrejme školenie skončilo. Ak niekto bude potrebovať pomoc s excelom nech dá vedieť sem a niečo poriešime
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Orim
Zrejme školenie skončilo. Ak niekto bude potrebovať pomoc s excelom nech dá vedieť sem a niečo poriešime
Nie, veru neskončilo, ale rešpektujeme tuho pracujúcich, pokračujeme po ročnom zúčtovaní :-)
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Kedy končí ročné zúčtovanie?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Orim
Kedy končí ročné zúčtovanie?
30.6.2006. A Pepo_p s PetromNR majú nejaké neodkladné veci, tak sme im dali voľno!
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja stále čakám, že sa bude pokračovať.
Teda keby som mohla poprosiť o pomoc, dosť by mi to pomohlo.
Mám urobené v exceli mesačné analýzy. mesiac a kumulatív. Chcela by som vedieť, že keď si spravím napr. apríl v ´daších stĺpcoch január až apríl, keď potom do mesiaca doplním máj, aby sa mi nejakým zázrakom sám napočítal do kumulatívu. Skúšala som to všedlijako, no ništ...
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

rosemary
Ja stále čakám, že sa bude pokračovať.
Teda keby som mohla poprosiť o pomoc, dosť by mi to pomohlo.
Mám urobené v exceli mesačné analýzy. mesiac a kumulatív. Chcela by som vedieť, že keď si spravím napr. apríl v ´daších stĺpcoch január až apríl, keď potom do mesiaca doplním máj, aby sa mi nejakým zázrakom sám napočítal do kumulatívu. Skúšala som to všedlijako, no ništ...
Predpokladam, ze "kumulativ" je niektora bunka s funkciou SUM.

Tak tato funkcia umoznuje zahrnut aj take polia, ktore su prazdne a po ich vyplneni sa hodnoty (Samozrejme, ak su cislami, texty ignoruje) zahrnu
svojou hodnotou do kumulativu.
Cize funkcia sum v bunke kumulativu musi obsahovat vsetky polia, ktore
sa maju spocitat bez ohladu na to, ci su v nich zapisane cisla, alebo nie.
Priklad:
v stplcoch A az L su po mesiacoch nejake stlpce cisel, napriklad v jednotlivych riadkoch su hodnoty z jednotlivych dni.
A teda napriklad Kumulativ z roka bude sum(A1:L31)
Moze byt v riadku 32 v kazdom stplci funkcia kumulativu za mesiac
t.j. sum(pismenostlpca1:pismenostlpca31) potom by mohol byt
rocny kumulativ funkcia sum(A32:L32)
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Dá sa to riešiť aj takto:
zaves sem súbor v exceli, (ako prílohu) kde bude okrem popisu tabulky jeden riadok urobený podľa tvojej predstavy. Ja ti tam napíšem ten vzorec a znovu ha dám ako prílohu. Ty si podľa toho urobíš všetko čo budeš chcieť.
Ja by som použil funkciu subtotal na sčítanie.
ale 16. som už na dovolenke do 25.6.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

To by som najprv musela vedieť, ako tam tú tabuľku v exe priťapím, to je na mňa dosť kách. Ale skúsim takto: V stĺpci C všetky riadky mám náklady za apríl . V stĺpci D náklady za január - apríl /ja tomu hovorím kumulatív/.
Keď doplním náklady v stĺpci C za máj, chcela by som, aby sa mi v stĺpci D automaticky napočítalo január - apríl + máj, a budem mať bez roboty január - máj. Asi by som chcela mnoho......či nie?
Ja som stará škola, skoro pamätám Máriu Teréziu, ale strašne sa snažím, lebo by som chcela dobehnúť svoje deti, ide mi to strašne pomaly.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Hani...
ak chceš..vhoď mi to do e-mailu...s presným popisom...čo chceš...
nechceš mnoho..len to správne tomu pc musíš vysvetliť...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

rosemary
To by som najprv musela vedieť, ako tam tú tabuľku v exe priťapím, to je na mňa dosť kách. Ale skúsim takto: V stĺpci C všetky riadky mám náklady za apríl . V stĺpci D náklady za január - apríl /ja tomu hovorím kumulatív/.
Keď doplním náklady v stĺpci C za máj, chcela by som, aby sa mi v stĺpci D automaticky napočítalo január - apríl + máj, a budem mať bez roboty január - máj. Asi by som chcela mnoho......či nie?
Ja som stará škola, skoro pamätám Máriu Teréziu, ale strašne sa snažím, lebo by som chcela dobehnúť svoje deti, ide mi to strašne pomaly.
Mnoho nechceš ale týmto štýlom to nepôjde. Musíš mať voľné miesto tam kde chceš doplňovať údaje a to musí byť zahrnuté do vzorca. Napríklad: Do 2. riadka dáš popis mesiacov v stĺpci C bude suma za rok, v D - jan., E - feb., až O - dec. v 3. riadku do stlĺpca C pod ROK napíš =SUMA(D3:O3)alebo ťukni na znak sumy ∑ a ak v tých stĺpcoch budeš mať čísla tak ti ich ponúkne do výberu (urobí čiarkovaný rámček), ak ti to bude vyhovovať stlač enter ak nie ťukni myšou na tú buňku ktorú máš pod Januárom drž stlačené tlačítko (lavé) a ťahaj až pod dec. tam tlačítko pusť a všeko čo sa sčíta bude v modrom rámčeku okrem tej prvej buňky pod Jan. potom odklepni enter a vyskúšaj ako ti to funguje. Potom to nakopíruj dole až pokiaľ to budeš potrebovať. Neviem či som to dobre vysvetlil
Naposledy upravil Orim : 14.06.06 at 21:11
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

No, skončil čas ročných zúčtovaní, začali dovolenky (pre niekoho ) takže by sme sa mohli vrátiť k nášmu minikurzu pc - konkrétne k excelu.
Asi ma natiahne, doteraz som si robila tabuľku - knihu jázd a keď som chcela spočítať km, tak som nemohla prísť na to, ako to urobiť... Medzitým sa ma "pc spýtal", či chcem uložiť zmeny, dala som, že áno a teraz neviem, kam mi to uložilo, pretože som použila knihu jázd z Porady... To som si dala, poradíte mi, kde to nájsť?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
ak vieš názov súboru ...daj si vyhľadať cez štart - hľadať, súbory a priečinky -
ak nevieš...daj jednoducho hľadať
*.xls - tu ti nájde všetky Excel dokumenty a dáš si ich zoradiť podľa dátum alebo mena..a máš to ..

ďalšia možnosť
otvor si excel - v niektorých exceloch vypíše na boku..posledné dokumenty, ktoré si mala cez excel otvorené...

a čože ti nešlo zrátať?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Hlinkovx
ak vieš názov súboru ...daj si vyhľadať cez štart - hľadať, súbory a priečinky -
ak nevieš...daj jednoducho hľadať
*.xls - tu ti nájde všetky Excel dokumenty a dáš si ich zoradiť podľa dátum alebo mena..a máš to ..

ďalšia možnosť
otvor si excel - v niektorých exceloch vypíše na boku..posledné dokumenty, ktoré si mala cez excel otvorené...

a čože ti nešlo zrátať?
Silvia, si naozaj poklad! ĎAKUJEM! Už som myslela, že som to navždy stratila a že to môžem ísť robiť znova. Šlo to cez posledné dokumenty.
No ja neviem aký vzorec použiť, keď potrebujem zrátať stĺpec v exceli. Ale nechcela som s tým otravovať, lebo si myslím, že sa to už preberalo a že si to vyhľadám.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja by som tiež bola rada, keby sa v kurze pokračovalo. Ešte čakám na to, že sa naučím grafy. Takže lektori, kde ste?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať