Zavrieť

Porady

Minikurz PC - EXCEL - Odkazy, vzorce, funkcie

2 zamestnania a pracujem do roztrhania :-D ...viac
Vidím, že ste preberanú látku v celku zvládli. Teraz navrhujem, keďže tabuľky sa nedajú pripravovať bez odkazov, vzorcov a funkcií, začať sa oboznamovať s touto problematikou a v rámci nej, by sme si zopakovali aj látku s predchádzajúcich lekcií.
Takže hor sa na to.
Naposledy upravil pepo_p : 11.05.06 at 21:01
Usporiadat
durovkova durovkova

durovkova je offline (nepripojený) durovkova

helo helo
som tu nová tak nevem celkom ako to tu funguje...
veľmi by som potrebovala adu ohľadne exelu....
potrebujem neaku funkciu abo niečo z čoho by som dostala toto:
ak a1=1 tak b1=12
ak a1=2 tak b1=23
ak a1=3 tak b1=35
proste ak do a1 napíšem jedno z čísel 1,2 alebo 3 v B1 sa mi automaticky hodí 12,23,35
a ďalšia funkcia:
ak a1 je menšia ako 14 tak b1 =0
ak a1 je vačšia alebo rovná sa 14 tak b1=50
proste ak A1 je 12 tak b1 =0, ak je však 17 tak b1=50

veľmi pekne ďakujem
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

durovkova Pozri príspevok
helo helo
som tu nová tak nevem celkom ako to tu funguje...
veľmi by som potrebovala adu ohľadne exelu....
potrebujem neaku funkciu abo niečo z čoho by som dostala toto:
ak a1=1 tak b1=12
ak a1=2 tak b1=23
ak a1=3 tak b1=35
proste ak do a1 napíšem jedno z čísel 1,2 alebo 3 v B1 sa mi automaticky hodí 12,23,35
a ďalšia funkcia:
ak a1 je menšia ako 14 tak b1 =0
ak a1 je vačšia alebo rovná sa 14 tak b1=50
proste ak A1 je 12 tak b1 =0, ak je však 17 tak b1=50

veľmi pekne ďakujem
Robí sa to cez funkciu "IF". Čo má byť napr. v b1, ak nie je splnená podmienka, že a1 = 1?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
durovkova Pozri príspevok
helo helo
som tu nová tak nevem celkom ako to tu funguje...
veľmi by som potrebovala adu ohľadne exelu....
potrebujem neaku funkciu abo niečo z čoho by som dostala toto:
ak a1=1 tak b1=12
ak a1=2 tak b1=23
ak a1=3 tak b1=35
proste ak do a1 napíšem jedno z čísel 1,2 alebo 3 v B1 sa mi automaticky hodí 12,23,35
a ďalšia funkcia:
ak a1 je menšia ako 14 tak b1 =0
ak a1 je vačšia alebo rovná sa 14 tak b1=50
proste ak A1 je 12 tak b1 =0, ak je však 17 tak b1=50

veľmi pekne ďakujem
Môžeš to robiť aj pomocou funkcie VLOOKUP je tam viac možností ako pri funkcii IF

Pozri priložený súbor, v riadku 1 je prvý príklad
a v riadku 4 je ten druhý.

P.S.
Doplnil som v bunke A1 overenie hodnoty. UDAJE/Overenie
Naposledy upravil marjankaj : 05.09.09 at 11:51
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Robím tabuľku, kde je veľa stĺpcov, potrebovala som mať prvý stĺpec pri asi 12, tak som si niektoré stĺpce "skryla". Neviem akým činom sa mi podarilo v súbore všetko skryť a teraz neviem ako nazad, krok späť už nejde, lebo som mala súbor už aj zatvorený.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
AntekaK Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Robím tabuľku, kde je veľa stĺpcov, potrebovala som mať prvý stĺpec pri asi 12, tak som si niektoré stĺpce "skryla". Neviem akým činom sa mi podarilo v súbore všetko skryť a teraz neviem ako nazad, krok späť už nejde, lebo som mala súbor už aj zatvorený.
Tukni na prázdny štvorček na 1 a vlavo od A . tým vyznačíš celý list a potom daj odokryť stĺpec. Alebo myšou na rozhranie medzi tým prázdnym štvorčekom s písmenom vpravo a potiahni doprava.
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Tu je obrázok.
Naposledy upravil jojom : 22.09.09 at 12:13
rohová bunka.JPG  
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

nejde to
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AntekaK Pozri príspevok
nejde to
Musí to ísť, otázne je, čo si okrem toho príkazu "Skryť stĺpce" ešte spravila. Nedala si náhodou aj ukotviť priečky (či už riadok alebo stĺpec)?

Ak ti to nepôjde, prilož sem ten súbor, pozriem sa na to. Ak tam máš nejaké citlivé údaje, tak ho zahesluj (heslo nech má aspoň 10 znakov) a to mi pošli cez SS. Alebo mi pošli ten súbor na e-mail " chrobak7(zavinač)post.sk ".
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Viď obrázok.
Analogicky platné i pre riadky.

P.

Nepomôže v prípade, ak pod pojmom "...Neviem akým činom..." bolo nastavenie nejakej minimálnej hodnoty šírky stĺpca či výšky riadku, napr. 0,1
(Nie nula)
Naposledy upravil PaloPa : 22.09.09 at 12:32
Odkry_skryte.GIF  
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Na paneli štandardný nabehnúť na Formát, stĺpce a tam dať odkryť. hotovo.
Naposledy upravil jojom : 22.09.09 at 12:41
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

AntekaK Pozri príspevok
nejde to
Neboj, ide to. Vidím, že máš Excel 2007. Otvor si ten dokument, vyber záložku. V podstate na nej nevidíš nič, len jednu bunku v ľavom hornom rohu. V menu choď na záložku Domov, tam si rozbaľ ponuku pod ikonkou Formát, vyber položku Skryť a odkryť a potom vyber Odkryť riadky. Následne to isté, len klikneš na Odkryť stĺpce. Budeš mať k dispozícii celú tabuľku.

Ale ako som ju pozeral, je nejako zvláštne urobená, ako keby si vložila prázdne údaje až po riadok 65536. Potom je ti asi práca s posuvnou lištou obtiažna. Doporučujem vysvietiť si bunky A1:W505, kliknúť na Kopírovať a v Liste2 kliknúť na A1 a tam dať Vložiť. Potom sa už bude tabuľka správať normálne.
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

ĎAKUKEM MÁM TO, ĎAKUJEM!!!
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Aká funkcia sa používa na určenie poradia v exceli. Mám 10 čísel a potrebujem im určiť poradie podľa veľkosti.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

zuzanask Pozri príspevok
Aká funkcia sa používa na určenie poradia v exceli. Mám 10 čísel a potrebujem im určiť poradie podľa veľkosti.
Pre Excel 2003 a nižšie:
Hlavná ponuka: Údaje / Zoradiť
Alebo na paneli nástrojov ikonka A/Z resp. Z/A

Pre Excel 2007:
Záložka "Údaje" / Zoradiť

P.
Naposledy upravil PaloPa : 10.11.09 at 16:00
Sort_2003.jpg  
Sort_2007.jpg  
1/1
0 0
zazuSA zazuSA

zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

dobry den, poprosila by som o radu skusenych, mam 16 cif. cislo, a to 16 cislo mi vzdy zaokruhli, ale ja to cislo tam potrebujem mat, ako to mam naformatovat tak aby to tam bolo??

dakujem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
zazuSA Pozri príspevok
dobry den, poprosila by som o radu skusenych, mam 16 cif. cislo, a to 16 cislo mi vzdy zaokruhli, ale ja to cislo tam potrebujem mat, ako to mam naformatovat tak aby to tam bolo??

dakujem
Asi máš smolu.
Rozdeľ si to číslo na dve čísla na šesť ciferné a desať ciferné a výsledok si sčítavaj. Budeš mať aj výsledok aj presnosť.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

je to číslo aj s desatinou čiarkou?
ak nie tak by som si dala na tu bunku kde ho mam, pravé tlačidlo myši - formát bunky a tam v kategórii by som vybrala "číslo". Neviem presne poradiť, lebo mam nemecky office.
tam si môžeš navoliť aj na koľko desatinných miest ti to ma zobrazovať. Ak ešte stále nezobrazuje správne, treba danú bunku rozšíriť, aby sa to číslo zmestilo.
0 0
zazuSA zazuSA

zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

to marja:

ani tak to nejde, stale mi to cislo zaokruhli
ale dakujem
0 0
zazuSA zazuSA

zazuSA je offline (nepripojený) zazuSA

zuzanask Pozri príspevok
je to číslo aj s desatinou čiarkou?
ak nie tak by som si dala na tu bunku kde ho mam, pravé tlačidlo myši - formát bunky a tam v kategórii by som vybrala "číslo". Neviem presne poradiť, lebo mam nemecky office.
tam si môžeš navoliť aj na koľko desatinných miest ti to ma zobrazovať. Ak ešte stále nezobrazuje správne, treba danú bunku rozšíriť, aby sa to číslo zmestilo.
je to cislo bez desatinnej ciarky, uz som to skusala vselijako formatovat a stale je to o tom istom - nejde mi to
dakujem
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

a zaokruhľovanie tam nemáš v tej bunke nastavené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať