Zavrieť

Porady

dobrovolne poistenie

Dobrý večer, chcem sa spýtat čo treba urobit. Som szčo s tým, že si platím min. odvody do sociálnej poistovne s tým, že si od 01.07.2011 platim z max. vymeriavacieho základu poistenie nemocenské. S tým, že ak by som ho treba teraz zrusila napr. od .21.01.2012 a prihlásila sa znova od 22.01.2012 myslite ze je to možné tak urobiť? lebo kamoska to teraz nedávno využila a zrusila staré poistenie a teraz sa znova prihlásila a ze jej to bude platit a dostane opat z maxima...
ak by som priklad otehotnela v apríli je možné ze sa mi bude počítat z toho maxima materská?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    otázka Pozri príspevok
    Ja by som tiež nadviazala, som SZČO ( nejde mi o materskú ), DNP mám pár rokov a som aj povinným platcom do SP. Čiže teraz v januári zruším DNP, taktiež sa aj prihlásim s VZ = max.VZ - VZ z povinného poistenia. Chcem sa spýtať aký bude môj VZ po 1.2.2012, na výšku max. nemocenského budem mať dokedy a odkedy nárok? Ďakujem.
    tvoj VZ k 01 02 2012 aby bola dávka NP max. by mal byť 1153.50 €
    dávku dostaneš v max. výške (do max. jej čosi bude chýbať, to sa nedá ovplyvniť) po 26. týždni vykonania zmeny s DNP......
    t.j niekedy po 01 08 2012 ......

    ak by si bola skôr PN dostaneš z povinného poistenia + z DNP ale z VZ 339.89 (minimálneho).....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    otázka Pozri príspevok
    Ďakujem, ešte sa chcem spýtať čo bude po tých 270 dňoch platenia DNP? Toto pripoistenie mi zanikne? Ak áno, dokedy budem mať nárom na max.nemoc.dávky?
    po 270 dňoch ťa SP odhlási , môžeš pokračovať , ale iba v balíku a ten je drahý...ak nebudeš pokračovať, máš 7 dňovú ochrannú dobu, kedy začneš čerpať dávky NP so skoro max. VZ......

    ak by si nezačala , stále platí, 270 dní a 2 roky s platným poistením.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý večer, chcem sa spýtat čo treba urobit. Som szčo s tým, že si platím min. odvody do sociálnej poistovne s tým, že si od 01.07.2011 platim z max. vymeriavacieho základu poistenie nemocenské. S tým, že ak by som ho treba teraz zrusila napr. od .21.01.2012 a prihlásila sa znova od 22.01.2012 myslite ze je to možné tak urobiť? lebo kamoska to teraz nedávno využila a zrusila staré poistenie a teraz sa znova prihlásila a ze jej to bude platit a dostane opat z maxima...
    ak by som priklad otehotnela v apríli je možné ze sa mi bude počítat z toho maxima materská?
    málo informácií....t.j. od 01 07 2011 máš DNP?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ja by som tiež nadviazala, som SZČO ( nejde mi o materskú ), DNP mám pár rokov a som aj povinným platcom do SP. Čiže teraz v januári zruším DNP, taktiež sa aj prihlásim s VZ = max.VZ - VZ z povinného poistenia. Chcem sa spýtať aký bude môj VZ po 1.2.2012, na výšku max. nemocenského budem mať dokedy a odkedy nárok? Ďakujem.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ďakujem, ešte sa chcem spýtať čo bude po tých 270 dňoch platenia DNP? Toto pripoistenie mi zanikne? Ak áno, dokedy budem mať nárom na max.nemoc.dávky?

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    Takže ak som dobre pochodpila k 30.01.2012 dané poistenie ukončím a od 31.01.2012 si ho začnem platit tak budem mat nárok na max. materskú?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    polis1 Pozri príspevok
    Takže ak som dobre pochodpila k 30.01.2012 dané poistenie ukončím a od 31.01.2012 si ho začnem platit tak budem mat nárok na max. materskú?
    áno, ale musíš mať nové poistenie aspoň 26 týždňov......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.