Zavrieť

Porady

podnikateľský účet

Ahojte, prosím Vás o pomoc v nasledujúcom probléme.

Manžel je drobný živnostník v oblasti zváračstva. Do minulého roka viedol svoj podnikateľský účet, ktorý zrušil a jeho platby za faktúry ako aj platby za telefón a odvody do poisťovní sa uskutočňujú z môjho
účtu vedeného na moje meno. Doteraz uplatňoval 60% výdavky ale je možné že tohto roku by chcel uplatňovať skutočné výdavky. Nebude vadiť ak zdokladujeme príjmi a úhrady kópiami z môjho účtu aj keď je na moje meno?

Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    bude vadiť....ty si podnikateľka či manžel?????

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Atomer
    jej manžel má zrejme problémy s exe, a tak by každý jeho účet zablokoval preto to riešia cez jej , zdá sa a to správne nie je.

    lenka0975 je offline (nepripojený) lenka0975

    lenka0975
    V pohode, bola som asi nepresná. Manžel je podnikateľ a on zrušil podn.účet tak jeho platby sú uskutočňované z môjho osobného účtu. Ja nie som živnostníčka.

    Ďakujem.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tvoj manžel nahlásil zmenu účtu na danový úrad? Kedže zrušil svoj pôvodný, čo ho naháňajú exe že to rieši cez tvoj účet? Ved môže mať vlastný aj ked osobný účet.

    lenka0975 je offline (nepripojený) lenka0975

    lenka0975
    Práveže nemôže./súkromné problémy/ Preto to vyriešil takto.Na daňový úrad to nehlásil a minulý rok mu robila účtovníctvo účtovníčka, ktorá dokladovala úhrady fa kópiami z môjho účtu a vraj to môže byť.
    Mne sa to ale nezdá. Chcem vedieť či je to možné, lebo teraz by som mu daňové urobila aj ja.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    lenka0975 Pozri príspevok
    Práveže nemôže./súkromné problémy/ Preto to vyriešil takto.Na daňový úrad to nehlásil a minulý rok mu robila účtovníctvo účtovníčka, ktorá dokladovala úhrady fa kópiami z môjho účtu a vraj to môže byť.
    Mne sa to ale nezdá. Chcem vedieť či je to možné, lebo teraz by som mu daňové urobila aj ja.
    Bez nahlásenie na DÚ to nepôjde

    lenka0975 je offline (nepripojený) lenka0975

    lenka0975
    Prepáčte, ale aby bolo jasno. Ten účet nebol na daňovom úrade ani nahlásený a preto ani odhlásený. Pri zakladaní živnosti si proste otvoril podnikat.účet v banke.

    Ešte raz sa ospravedlňujem ale som začiatočník.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    lenka0975: vsak nech si vytvori zadarmo podnikatelsky ucet vo Fio.sk a hotovo. Naco to komplikovat s Tvojim osobnym uctom?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    urob si kópie výpisov a na každú platbu-výpis urob výdavkový pokl. doklad na manželku..
    pri každej platbe poistného je variabilný symbol, ktorý ti vydala poisťovna, takže by tom malo byť uznateľné..

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nella_2 Pozri príspevok
    Bez nahlásenie na DÚ to nepôjde
    Pôjde to, s tým že berie na seba riziko........ hrozí mu pokuta, ak mu tieto roky zrovna budú kontrolovať .Pokutu pripúšťam, ale kľudne mu DP môže robiť manželka .

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    lenka0975 Pozri príspevok
    Prepáčte, ale aby bolo jasno. Ten účet nebol na daňovom úrade ani nahlásený a preto ani odhlásený. Pri zakladaní živnosti si proste otvoril podnikat.účet v banke.

    Ešte raz sa ospravedlňujem ale som začiatočník.
    Pri založení živnosti bol povinný nahlásiť nejaký účet na DÚ - hocijaký, ktorý plánoval používať na podnikanie (môže to byť aj osobný)

    lenka0975 je offline (nepripojený) lenka0975

    lenka0975
    No hej, teraz už s tým problém nemám, ale sa to týka minulého roka za ktorý budem podávať daňové priznanie. Tak môžem to zdokladovať tými kópiami?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Lenka, prečo ste to tak riešili???? exekútor dobiedza????

    mal si nechať vyplatiť na tvoj účet príjem a všetky výdavky mal platiť cez poštu, popr. bankovým vkladom a pod........

    takto by zrejme nemal problém, nakoľko sa k príjmu priznal a výdavky sú na jeho meno (nie na meno manželky).......môj názor......

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mila123 Pozri príspevok
    Lenka, prečo ste to tak riešili???? exekútor dobiedza????

    mal si nechať vyplatiť na tvoj účet príjem a všetky výdavky mal platiť cez poštu, popr. bankovým vkladom a pod........

    takto by zrejme nemal problém, nakoľko sa k príjmu priznal a výdavky sú na jeho meno (nie na meno manželky).......môj názor......
    Milka i napriek tomu, že príjem prizná ...tak zákon hovorí o oznamovacej povinnosti - nahlasovať okrem iného bežný účet , na ktorom sa zhromažďujú fin.prostriedky z podnikania .Takže priznanie príjmu nie je poľahčujúca okolnosť .Už sú na Porade niekde príspevky, kedy za nenahlásenie BU dostali pokutu cca 333 eur.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Zita5 Pozri príspevok
    Milka i napriek tomu, že príjem prizná ...tak zákon hovorí o oznamovacej povinnosti - nahlasovať okrem iného bežný účet , na ktorom sa zhromažďujú fin.prostriedky z podnikania .Takže priznanie príjmu nie je poľahčujúca okolnosť .Už sú na Porade niekde príspevky, kedy za nenahlásenie BU dostali pokutu cca 333 eur.
    ja to beriem.......oznámenie zmeny účtu.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.