Zavrieť

Porady

Zdaňovanie príjmov z krajín mimo EÚ - napr. USA, Kanada

Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať ako je to so s daňovaním, ak mám príjmy zo zahraničia - z USA - napr. za reklamné služby (obdoby AdSense, kde ale prevádzkovatelia majú sídlo v USA), za prevádzku affiliate programov, či prácu pre zahraničné portály.

Našiel som tento článok - http://www.podnikajte.sk/prevadzka-f...-adsense.xhtml , ktorý výborne ilustruje všetky potrebné daňové náležitosti pre zdaňovanie príjmov zo zahraničia, ak ide o krajiny EÚ na príklade Google AdSense.

Píše sa tam okrem iného: Ak sa zdaniteľná osoba zaregistruje pre DPH pri prijatí alebo poskytovaní služieb do členských štátov Európskej únie (podľa §7a zákona o DPH), nestáva sa klasickým platiteľom DPH, stáva sa osobou registrovanou pre DPH. Svoje IČ DPH bude používať iba pri prijímaní, resp. poskytovaní služieb v rámci EÚ, v tuzemsku bude stále vystupovať ako neplatiteľ DPH a na tuzemských faktúrach toto číslo uvádzať nebude.

Ako je to teda s príjmami z krajín, ktoré nie sú členmi EÚ. Vzťahuje sa ne tiež §7a zákona o DPH? Som povinný pri takýchto zahraničných príjmoch požiadať o IČ DPH a následne odvádzať DPH? (zatiaľ som SZČO neplatca DPH)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdaňovanie príjmov z krajín mimo EÚ - napr. USA, Kanada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.