Zavrieť

Porady

Excel definícia riadku

Brý deň.

Potrebujem poradiť.
Mám viac riadkov, kde je evidencia dochádzky pracovníkov.
príklad:
A1-osobné číslo B1-"JANKO" C1 až AD1 sú údaje z dochádzky
A2-osobné číslo B2-"PETER" C2 až AD2 sú údaje z dochádzky
atď.

Na záver mám sumár, ktorý údaje dochádzky sumarizuje. Potrebujem, aby v tom sumáre boli závislé na osobnom čísle človeka, nie na pozícii riadku, v ktorom je zapísaný. Je to pre prípad, že poradie pracovníkov zamením.

Ďakujem pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    JT10 Pozri príspevok
    Aby som to zjednodušil. Potrebujem aby sumár v jednotlivých listoch vyhľadal podľa mena (alebo nejakého osobného čísla)
    údaje a správne ich priradil. To je celé. V jednotlivých listoch môžu byť mená prehádzané úplne ľubovoľne. Potrebujem, aby mi skrátka v liste 1 našiel Janka a jeho hodnoty spočítal do bunky A1 v sumáre. Potom aby našiel v liste 2 Janka (môže byť na úplne inom riadku ako v liste 1) a jeho hodnoty spočítal do bunky B1 v sumáre atď... Malo by sa to asi riešiť nejakou vyhľadávacou funkciou, či ??? Zabudol som podotknúť, že sumár je samostatný list č. 15


    Vďaka...
    ale veď som ti odpovedal, viď príspevok č.4
    P.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Gapo Pozri príspevok
    Nechcem otvárať ďalšie zadanie, tak to dám sem.
    Potreboval by som dať vedľa seba dva exely aby som mohol porovnávať obe tabuľky tak, že ich obe vidím a nemusím prepínať. Ide to????
    V XL 2003: hl.menu - Okno / Usporiadať
    v XL 2010: záložka Zobraziť / Usporiadať všetko
    XL_Okna_vedla_seba.jpg  

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    asi by bolo najlepsie ten subor vidiet .. pretoze neviem ake sumare tam su .. mozno staci uprava vzorcov, mozno nejaka kontingencna tabulka ..
    RL

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Takže:
    Mám asi 30 ľudí v 12 mesiacoch. Potrebujem dosiahnuť, že keď v marci poprehadzujem poradie ľudí, aby sa mi údaje v sumáre priradili k správnemu človeku. Nie podľa toho v akom riadku je uvedený, ale podľa nejakého identifikačného znaku (napr. osobné číslo).
    V prílohe sú len príklady január, február a sumár...
    Vďaka za každú radu...

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    JT10 Pozri príspevok
    Takže:
    Mám asi 30 ľudí v 12 mesiacoch. Potrebujem dosiahnuť, že keď v marci poprehadzujem poradie ľudí, aby sa mi údaje v sumáre priradili k správnemu človeku. Nie podľa toho v akom riadku je uvedený, ale podľa nejakého identifikačného znaku (napr. osobné číslo).
    V prílohe sú len príklady január, február a sumár...
    Vďaka za každú radu...
    Po pridaní stĺpca s osob. číslom do listu SUMAR, kombináciou funkcií MATCH a OFFSET
    Code:
    =OFFSET(JANUAR!$A$1;MATCH(A2;JANUAR!$A$1:$A$10000;0)+1;35)
    Viď príklad

    P.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska


    Hm, je len nerozumiem, prečo kopa ľudí chce po excel-i to, čo je určené pre databázu. Tvoja úloha je presne ten prípad.

    Skúsim si odpovedať. Ľudia sú skúpi (alebo nevedia odhadnúť situáciu) a tak si kúpia iba štandard MS Office, ktorý neobsahuje Access. Potom sa nekonečne trápia. Ale sú aj embeded verzie databáz zadarmo.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    sthruska Pozri príspevok


    Hm, je len nerozumiem, prečo kopa ľudí chce po excel-i to, čo je určené pre databázu. Tvoja úloha je presne ten prípad.

    Skúsim si odpovedať. Ľudia sú skúpi (alebo nevedia odhadnúť situáciu) a tak si kúpia iba štandard MS Office, ktorý neobsahuje Access. Potom sa nekonečne trápia. Ale sú aj embeded verzie databáz zadarmo.
    V tomto prípade určite nesúhlasím (a to som v Accesse urobil kopu programov a používam ho veľmi často, napr. správu veľkých externých databáz).

    Excel zväčša (aspoň základné ovládanie) zvládne každý, s Accessom majú ľudia problémy.
    Napríklad v tomto prípade (ak by chcel dosiahnuť výsledný grafický výstup ako má v Exceli)
    by si musel definovať min. jednu tabuľku pre základnú evidenciu (lepšie aj s číselníkmi, napr. pracovníkov, s nastavenými reláciami),
    pravdepodobne nejaké formuláre pre aktualizáciu dát (často s VBA kódom v pozadí), výberové sumarizačné dotazy, pre výstupné reporty.
    Pre laika nočná mora

    Pri práci do cca 10 tis údajov to Excel v pohode zvláda,
    stačia jednoduché funkcie, sem tam nejaké makro

    Palo

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Niektorí ľudia totiž musia pracovať s tým, čo im dá zamestnávateľ, nie s čím by chceli. Ak nemáš niečo relevantnejšie ako hodnotenie softu v ktorom sa pracuje, tak kašli na to. Tu ľudia píšu lebo potrebujú poradiť. Diskusie o softe sú inde...

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Aby som to zjednodušil. Potrebujem aby sumár v jednotlivých listoch vyhľadal podľa mena (alebo nejakého osobného čísla)
    údaje a správne ich priradil. To je celé. V jednotlivých listoch môžu byť mená prehádzané úplne ľubovoľne. Potrebujem, aby mi skrátka v liste 1 našiel Janka a jeho hodnoty spočítal do bunky A1 v sumáre. Potom aby našiel v liste 2 Janka (môže byť na úplne inom riadku ako v liste 1) a jeho hodnoty spočítal do bunky B1 v sumáre atď... Malo by sa to asi riešiť nejakou vyhľadávacou funkciou, či ??? Zabudol som podotknúť, že sumár je samostatný list č. 15


    Vďaka...
    Naposledy upravil JT10 : 24.01.12 at 09:26

    JT10 je offline (nepripojený) JT10

    JT10
    Študoval som to a skúšam to aplikovať na tých 30 ľudí. Ale vyzerá to, že to funguje. Chcem dojsť na princíp. Díky moc za pomoc PaloPa.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    JT10 Pozri príspevok
    ... Chcem dojsť na princíp ...
    Princíp je jednoduchý:
    - MATCH nájde číslo riadku s daným osob. číslom
    - OFFSET vráti hodnotu bunky x riadkov a y stĺpcov od bunky, ktorú zvolím ako "kotevnú"

    Vzorec treba upraviť pre jednotlivé mesiace v jednom riadku SUMAR listu,
    potom len naraz skopírovať pre ostatné riadky.

    P.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Nechcem otvárať ďalšie zadanie, tak to dám sem.
    Potreboval by som dať vedľa seba dva exely aby som mohol porovnávať obe tabuľky tak, že ich obe vidím a nemusím prepínať. Ide to????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.