Zavrieť

Porady

DPH pri nákupe PHM na Ukrajine

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám v dokladoch nákup PHM pri pracovnej ceste na Ukrajine, ako postupujem pri evidencii týchto dokladov do evidencie DPH, prípadne, čo iné mi z evidencie týchto dokladov vyplýva, pod aké zdaniteľné plnenia to zaregistrujem v daňovom priznaní.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    felama67 je offline (nepripojený) felama67

    felama67
    Nemáš právo odpočítať DPH cudzieho štátu, máš sa elektronicky zaregistrovať v tej krajine a vypýtať si naspäť DPH.

    alena ma je offline (nepripojený) alena ma

    alena ma
    felama67 Pozri príspevok
    Nemáš právo odpočítať DPH cudzieho štátu, máš sa elektronicky zaregistrovať v tej krajine a vypýtať si naspäť DPH.


    Prepáč, ale ja si nechcem odpočítať tú DPH, nemôžem to jednoducho zaúčtovať v celej sume zaúčtovať do nákladov, tie PHM boli spotrebované počas pracovnej cesty na území toho štátu, čiže to nie je žiaden dovoz tovaru

    ďakujem

    felama67 je offline (nepripojený) felama67

    felama67
    No ak si platca DPH myslím, že nemôžeš mať v nákladoch cudziu DPH. Ak nie si platca DPH tak podľa mňa celé do nákladov aj s DPH z Ukrajiny, alebo sa mýlim?

    alena ma je offline (nepripojený) alena ma

    alena ma
    Ak môžem, ešte budem pokračovať v téme, áno som platca DPH, ale Ukrajina nie je členským štátok EU, tak ako to môžem urobiť, prepáč, nemám o tom veľa informácii, tak maj so mnou ešte chvíľu strpenia, a ak sa v tom vyznáš poraď mi prosím

    vďaka

    DPH pri nákupe PHM na Ukrajine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.