Zavrieť

Porady

Postúpenie úverovej zmluvy na auto a cena vozidla

Pekný deň poraďáci,

prosím Vás o radu, pomôžte kto viete, lebo ja už ozaj neviem.
My ako s.r.o. kupujeme auto od inej s.r.o., ktorá ho má kúpený na úver. Teda v TP je ako držiteľ vozidla uvedená úverová spoločnosť.
Volala som tam a povedali mi, že keď chceme pokračovať v tomto úvere, pôvodný klient podá žiadosť, tá sa schváli/neschváli, prebehne prevod a od toho dátumu budeme platiť úverové splátky my, atď... Tomuto rozumiem, ale moja otázka znie.
Čo v prípade, keď chcem predajnú cenu vozidla zvýšiť o napr 5000 €? V Autofinance (úverovej spoločnosti) mi povedali, že oni s tým nič nemajú, že je to vecou dohody medzi nami, teda oboma s.r.o. Na druhej strane, ja nemôžem spísať kúpno-predajnú zmluvu s niekým, kto nie je majiteľom/držiteľom vozidla. Dočítala som sa, že sa zrejme môže urobiť dohoda o odplate za postúpenie úveru napr. Je to tak? Je toto riešenie? A čo s DPH? Ako si môžeme uplatniť DPH z celkovej ceny vozidla? Teda tak, že bude DPH z odplaty a DPH zo zostakovej ceny auta, ktorú mi uvedie úverová spoločnosť alebo ako?

Ak pletiem hrušky s jablkami prepáčte mi to, len sa to celé snažím pochopiť a nájsť nejaké riešenie toho.

Ďakujem a želám pekný deň :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Postúpenie úverovej zmluvy na auto a cena vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.