Zavrieť

Porady

nesprávny variabilný symbol na platbu DPH

Ahojte, dnes som zaplatila DPH síce na správny nový účet, ale uviedla som ako variabilný symbol DIČ. Čo je nesprávny údaj. Čo teraz ???
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

môj názor.......informuj sa u správkyni na DU, popr. písomne informuj DU , že tú platbu majú pokladať za platbu DPH za 4. Q 2011 (popr. 12/2011)......
2 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...takých platieb ešte bude
...neboj sa, určite nie si prvá, ani posledná....
...určite aj s predčíslami bude problém a ten bude asi väčší - ak sa uvedie neexistujúce predčíslie, predpokladám, že platba ani neprejde....
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tictac7 Pozri príspevok
...takých platieb ešte bude
...neboj sa, určite nie si prvá, ani posledná....
...určite aj s predčíslami bude problém a ten bude asi väčší - ak sa uvedie neexistujúce predčíslie, predpokladám, že platba ani neprejde....
jasne, ak sa neuvedie predčíslo, platba odíde ale vráti sa....skúsenosť našich klientov....
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Platba s chybným predčíslim neprejde - už sa mi to stalo, urobila som prešmyčku v príkaze u jedného klienta. Vôbec neodišla - hlásilo chybu cez IB.
0 0
..MARIA ..MARIA

..MARIA je offline (nepripojený) ..MARIA

včera som to riešila na daňovom úrade, lebo sme tiež použili zlý VS pri úhrade dane. výsledok je taký, že som písomne oznámila na daňový úrad, ako a kedy a s akým VS sme platbu poukázali a ako to malo byť správne.
Majú to tam písomne a človek je krytý. Správkyňa povedala, že takých prípadov je tam neurekom a že budú mať čo robiť, aby to doparovali......)))
0 0
paula2 paula2

paula2 je offline (nepripojený) paula2

Mne sa to tiež stalo,že som uviedla omylom nesprávny Var.symbol a neviem,čo teraz....Musím to ohlásiť na DÚ a nebude zato pokuta? Vďaka za odpoveď.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

paula2 Pozri príspevok
Mne sa to tiež stalo,že som uviedla omylom nesprávny Var.symbol a neviem,čo teraz....Musím to ohlásiť na DÚ a nebude zato pokuta? Vďaka za odpoveď.
čo bojíš, sankcia podľa môjho názoru nemá byť aká......informuj sa u správcu dane, popr. oznámenie im zašli, aby vedeli, že majú platbu s nesprávnym VS....
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

A čo v prípade, že som pri platbe dane neuviedla konštantný symbol? Bola som v tom, že tie sa už neuvádzajú... veď na to vlastne slúži predčíslie - na konkretizáciu dane... musia alebo nemusia sa teda uvádzať tie k.s.?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

AdaMtiM Pozri príspevok
A čo v prípade, že som pri platbe dane neuviedla konštantný symbol? Bola som v tom, že tie sa už neuvádzajú... veď na to vlastne slúži predčíslie - na konkretizáciu dane... musia alebo nemusia sa teda uvádzať tie k.s.?
ani ja KS neuvádzam.....je to ok, nie je podmienkou.....
1 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

vďaka , tiež si myslí, že je k.s. už vlastne akosi "navyše"
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

AdaMtiM Pozri príspevok
vďaka , tiež si myslí, že je k.s. už vlastne akosi "navyše"
bankové prevody chodia i bez KS....(aspoň tie naše)
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Som štvrťročný platca DPH.
VS na šeku by mal byť 1100142012?
Ďakuejm.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ani ja neuvádzam KS, uvádza predčíslie-č. účtu-sumu- a VS podľa pokynov na stránke www.drsr.sk
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

marta bodonova Pozri príspevok
Som štvrťročný platca DPH.
VS na šeku by mal byť 1100142012?
Ďakuejm.
VS má byť 1100412012
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marta bodonova Pozri príspevok
Som štvrťročný platca DPH.
VS na šeku by mal byť 1100142012?
Ďakuejm.
1 kvartál 2012 má číslice 412012.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Tak som mala poznačené aj ja. Ale dnes som bola podať DP a pani pri okienku mi povedala, že 1100142012 - 14 - prvý štvrťrok.
Tak teraz neviem.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

NIE správne má byť kvartál 41...42...43...44...pani pri okienku asi nenavštívila stránku drsr a nie je správne preškolená....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marta bodonova Pozri príspevok
Tak som mala poznačené aj ja. Ale dnes som bola podať DP a pani pri okienku mi povedala, že 1100142012 - 14 - prvý štvrťrok.
Tak teraz neviem.
Pozri sem:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...s_priklady.pdfy
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...a_378_2011.pdf
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

No veď prave že zobrala toto tlačivo a ukazala, že 4.štvrťrok, tak 14 povedala.
Domotala ma.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marta bodonova Pozri príspevok
No veď prave že zobrala toto tlačivo a ukazala, že 4.štvrťrok, tak 14 povedala.
Domotala ma.
Pre Vás je dôležitý materiál zo stránky DRSR, to ste už mohli mať preštudované pred podaním DP DPH..nič v zlom. Hneď by ste vedeli len pri overení si označenia platby argumentovať .
Ja osobne si hneď pri vypracované DPH priložím pre potreby úhrady a založenia ... popis platby , presne podľa Vyhlášky, lebo je toho veľa si všetko pamätať .
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať