Zavrieť

Porady

Prosim poradte danove priznanie v CR + vratenie dani z Nemecka (a asi aj D.P v SR)

Dobry den.

Chcel by som poprosit o komplikovanu radu ohladom podania danoveho priznania v CR, vratenia dani v Nemecku a podania oznamovacieho D.P. na Slovensku.

Moja situacia za rok 2011
od 1.1.2011 do 30.6.2011 som pracoval v Nemecku (prakticky som v Nemecku pracoval od 1.10.2010, cize dohromady 9 mesiacov, platil dane, pojistenie odvody)
od 1.7.2011 do 30.11.2011 som bol v CR vedeny na urade prace a poberal podporu v nezamestnanosti
od 1.12.2011 do 31.12.2011 som pracoval v CR (a nadalej i pracujem).

Z informacii roznych stran, a z internetu by som to rad riesil tymto sposobom, ak to takto mozem.

1. V Nemecku pokial som to dobre pochopil tak tz. Rocne zuctovanie zamna podava zamestnavatel. A pokial chcem aby mi bolo nieco vratene musim si ho podat sam tzv. rozsirene.Otazka znie je to tak, mam na nieco takeho narok (ma to daku suvislost s tym ze som potom bol v CR na urade prace, a v ramci priznavania podpory som dokladal potvrdenie o praci v Nemecku)? Ak ano, ako take danove podat a ako postupovat.
2. V Nemecku som platil aj dochodkove pojistenie, vraj mozem poziadat o jeho predcasne vyplatenie v hotovosti, je to tak?

3.Zamestnanec v CR mi ohladom otazky podania danoveho priznania v CR povedal ze si ho mam vybavit sam. Ze mi k tomu da potvrdenie o prijme za 12.2011.
Vtomto smere som zatial nepatral, ma niekto konkretny typ, ako v tomto smere pokracovat? Mam tuna dako priznavat pripadne vratenie dani z Nemecka?

4. Na Sloensku mam trvali pobyt, a chcem podat tiez/ teda vraj by som mal tak ho podavam D.P. ako oznamenie s tym ze tam uvediem prijmy z Nemecka + CR a vo vysledku dostanem 0,- eur. Nakolko som dane platil v zahranici. Mam tuna dako potom priznavat pripadne vratenie dani z Nemecka?

Za akukolvek rady budem vdacny. Pavol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bezdak69 je offline (nepripojený) bezdak69

    bezdak69
    este som nasiel tento software,
    https://www.elster.de/elfo_home.php
    myslite ze by to mohlo fungovat, ma s tym niekto skusenost?
    Nemecky velmi neviem, pracoval som vo firem kde sa hovorilo Anglicky

    Prosim poradte danove priznanie v CR + vratenie dani z Nemecka (a asi aj D.P v SR)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.