Zavrieť

Porady

DzP - pracuje v ČR

Asi uz tu taka tema bola, ale neviem to najst.
Znami pracuje pre firmu v ČR od 05-12/2005. Vystavili mu potvrdenie o prijme v KČ.
Teda danove priznanie podat na Slovensku, uplatnit si nez.čast na danovnika (prip.na manzelku) a uplatnit si aj danovy bonus na deti?
Akym kurzom ma prepocitat ten prijem z ČR?

Velmi pekne dakujem.

*uz som nieco nasla, takze prijem 05-12/2005 priemernym za dané mesiace (najdem ho na www.nbs.sk), zaplatenu zalohu na daň v ČR priemernym ročnym.

Ak sa mylim,opravte ma.
Naposledy upravil anet : 31.01.06 at 17:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    S účinnosťou od 15.12.2005 je novelizovaný §31 ods. 2 Zákona o dani z príjmov. Je tam daných viac možností prepočtu príjmov v cudzej mene kurzom NBS práve pre daňovníkov s príjmami zo závislej činnosti. Aj tá možnosť, ktorú si uviedla je správna.

    Olinka je offline (nepripojený) Olinka

    Olinka
    Ak som brigadovala v Cechach 2 mesiace, zrazili mi dan 3800 Kč. Na Slovensku si danove priznanie robit nemusim, lebo som zarobila len
    22 000,-, mozem si urobit v Cechach danove priznanie aby mi vratili tych 3800 Kč?

    Dakujem vam vsetkym velmi pekne.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nemôžeš si urobiť priznanie v ČR, lebo ak máš trvalý pobyt v SR, tak si rezident SR a tu zdaňuješ celosvetové príjmy.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Johanka
    Nemôžeš si urobiť priznanie v ČR, lebo ak máš trvalý pobyt v SR, tak si rezident SR a tu zdaňuješ celosvetové príjmy.
    O tých celesvetových príjmoch ktorý § hovorí?...Neviem to nájsť

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 2 písm.f/ Zákona o dani z príjmov - predmetom dane daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou je príjem alebo výnos plynúci zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Johanka
    § 2 písm.f/ Zákona o dani z príjmov - predmetom dane daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou je príjem alebo výnos plynúci zo zdrojov na území SR a zo zdrojov v zahraničí.
    Ďakujem Johanka. Tento § viem. Ale myslela som práve ten pojem celosvetové príjmy, či sa niekde spomína.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Ja si myslím, že to je taký zľudovelý výraz , ale aj lektori na školeniach to s obľubou používajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.