Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské pripoistenie

Dobrý deň, už niekoľko mesiacov sa riešiši otázka či DNP zrušiť alebo nie, najnovšie som sa dopočula, že od 01.02.2012 sa DNP ide úplne zrušiť , chcem sa opýtať či neviete ako to je v prípade keď si DNP platím vyše 2,5roka, som popri tom zamestnaná a doplácam si len rozdiel, znamená to, že ani dlhodobé pripoistenie nezohladnia a peniaze, ktoré som si priplácala som teda len tak zahadzovala do vzduchu ? mám to teda prestať platiť kedže to chcú zrušiť? ďakujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

http://www.porada.sk/t185249-dobrovolne-nemocenske-poistenie.html

p
reštuduj si príspevky......
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cisielko cisielko

cisielko je offline (nepripojený) cisielko

ďakujem za odpoveď, snažila som si to preštudovať ale nejako sa v tom neviem vyznať...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cisielko Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď, snažila som si to preštudovať ale nejako sa v tom neviem vyznať...
Plánuješ v roku 2012 nejakú dlhodobejšiu PN-ku napr.operáciu, alebo nástup na materskú ?
Ak nie a nechceš byť naďalej dobr.nem.poistená, nemusíš robiť nič - 31.1.2012 ti DNP zo zákona zanikne.
0 0
cisielko cisielko

cisielko je offline (nepripojený) cisielko

Nie, neplánujem nijakú operáciu ale chcela by som bábatko, len neviem či to budeš ešte v tomto roku...je to úplne na hlavu, normálna vec, ktorá tu bola a aj to idú zrušiť. Tým, že v budúcnosti plánujem ísť na materskú tak som to nechcela rušiť ale ako vidím, oni mi to zrušia sami
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cisielko Pozri príspevok
Nie, neplánujem nijakú operáciu ale chcela by som bábatko, len neviem či to budeš ešte v tomto roku...je to úplne na hlavu, normálna vec, ktorá tu bola a aj to idú zrušiť. Tým, že v budúcnosti plánujem ísť na materskú tak som to nechcela rušiť ale ako vidím, oni mi to zrušia sami
Ak si chceš poistenie nechať, dá sa s tým ešte niečo robiť (len sa ti nechce čítať predch.odpovede).
30.1.2012 zruš terajšie poistenie a 31.1.2012 uzatvor nové. Ak sa ti podarí otehotnieť do konca oktobra 2012, budeš mať nárok na materské aj z DNP. Vymer.základom ale nebude rok 2011, ale z nového DNP, uzatvoreného 31.1.2012.

DNP uplynutím 270 dní zanikne, ale ak budeš tehotná, bude sa na teba vzťahovať ešte 8-mesačná ochranná doba.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aký máš VZ z DNP?
0 0
cisielko cisielko

cisielko je offline (nepripojený) cisielko

veronikasad Pozri príspevok
Ak si chceš poistenie nechať, dá sa s tým ešte niečo robiť (len sa ti nechce čítať predch.odpovede).
30.1.2012 zruš terajšie poistenie a 31.1.2012 uzatvor nové. Ak sa ti podarí otehotnieť do konca oktobra 2012, budeš mať nárok na materské aj z DNP. Vymer.základom ale nebude rok 2011, ale z nového DNP, uzatvoreného 31.1.2012.

DNP uplynutím 270 dní zanikne, ale ak budeš tehotná, bude sa na teba vzťahovať ešte 8-mesačná ochranná doba.
Nie je to tým, že sa mi nechce čítať, čítam všetko čo sa dá len je toho strašne veľa a mám v tom chaos, všade sa píše inak...

Ďakujem za odoveď, to znie teda naozaj celkom dobre a nádejne..teda, mám ísť do SP 30.01. to, že chcem zrušiť a ísť tam znova 31.01. že to chcem zase platiť? trošku mi je to také na hlavu, tak načo to potom rušia?

VZ mám asi 600€ ak si to dobre pamatám.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

cisielko Pozri príspevok
Nie je to tým, že sa mi nechce čítať, čítam všetko čo sa dá len je toho strašne veľa a mám v tom chaos, všade sa píše inak...

Ďakujem za odoveď, to znie teda naozaj celkom dobre a nádejne..teda, mám ísť do SP 30.01. to, že chcem zrušiť a ísť tam znova 31.01. že to chcem zase platiť? trošku mi je to také na hlavu, tak načo to potom rušia?

VZ mám asi 600€ ak si to dobre pamatám.
Prihlášku aj odhlášku vyplníš na reg.liste
http://www.socpoist.sk/ext_dok-rlfo-...natelny/39196c

Prečítaj si poučenie - ak budeš mať nejaké nejasnosti, poraďáci ti určite pomôžu.

Max. vymer.základ je 1153,50€, ty si urči rozdiel medzi maximom a tvojim VZ zo zamestnania
0 0
cisielko cisielko

cisielko je offline (nepripojený) cisielko

ďakujem veľmi pekne, preštudujem si to a ak budem mať ešte otázky tak sa opýtam...Fakt ďakujem, už som trošku v obraze.
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

veronikasad Pozri príspevok
Ak si chceš poistenie nechať, dá sa s tým ešte niečo robiť (len sa ti nechce čítať predch.odpovede).
30.1.2012 zruš terajšie poistenie a 31.1.2012 uzatvor nové. Ak sa ti podarí otehotnieť do konca oktobra 2012, budeš mať nárok na materské aj z DNP. Vymer.základom ale nebude rok 2011, ale z nového DNP, uzatvoreného 31.1.2012.

DNP uplynutím 270 dní zanikne, ale ak budeš tehotná, bude sa na teba vzťahovať ešte 8-mesačná ochranná doba.

dobrý večer ja čítam celú tému o dnp čo je v inej rubrike (tam mi bolo veľa krát poradené čo robiť v prípade pn keďže si dnp ešte platím),ale teraz ma zaujalo čo bolo poradené vyššie a chcem sa spýtať či by to mohlo platiť aj v mojom prípade alebo mňa sa to netyka? Ide o to že ja by som tiež chcela otehotnieť ale mám aj iné zdrav.problemy a teda neviem či sa podarí.Dnp som platila od 1/11 tu najvyššiu sumu 49E čiže podmienku 270 dní mám už splnenú no teraz od 2.1 som na pn ja sa počas pn nemôžem asi odhlasiť a nanovo prihlasiť? a ako sa potom rata tych 270 dni ked som ich už splnila? dufamm že som to napisala zrozumitelne a že mi budete vedieť poradiť či sa s tým da niečo robiť ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aj cez PN sa dá odhlásiť a prihlásiť......počíta sa doba nového poistenia......
ak stihneš sa prihlásiť do konca januára poistenie ti skončí na konci okt. 2012....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Mila123 Pozri príspevok
aj cez PN sa dá odhlásiť a prihlásiť......počíta sa doba nového poistenia......
ak stihneš sa prihlásiť do konca januára poistenie ti skončí na konci okt. 2012....
čiže ak som to správne pochopila tak sa môžem 30.1 odhlásiť a toho 31 nanovo prihlásiť a budem platiť ešte podľa starého tých 49,13 e? alebo koľko? a otehotnieť musím do konca októbra ?a čo ak budem ďalej pn? mám ju ukončiť?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

elisaj Pozri príspevok
čiže ak som to správne pochopila tak sa môžem 30.1 odhlásiť a toho 31 nanovo prihlásiť a budem platiť ešte podľa starého tých 49,13 e? alebo koľko? a otehotnieť musím do konca októbra ?a čo ak budem ďalej pn? mám ju ukončiť?
áno....ale teraz cez PN neplatíš poistenie.....
PN nemusíš ju ukončiť, záleží na tvojom zdravotnom stave.....
VZ max je 1153.50 € a platba ostáva na 4.4%.....ak by si bola nadalej na PN nemusíš platiť poistenie......
ak by si išla po terajšej PN na ďaľšiu a aby si ju mala platenú z maxima, nové poistenie musí trvať 26 týždňov...inak bude z minima.....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

aha ,ale ak by som chcela mať nárok na materské tak by som musela platiť aspoň tých 270 dní?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

eli.......
ty už máš nárok na MD, pretože za posledné dva roky máš 270 dní trvania poistného,.......
ide o to, že ak sa odhlásiš a znovu prihlásiš (aj keď nebudeš mať ani jeden deň bez poistenia) tento úkon sa posudzuje ako prerušenie poistenia.....a ak chceš dávku vo výške Tebou určeného VZ poistenie musí trvať aspoň 26 týždňov.....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Mila123 Pozri príspevok
eli.......
ty už máš nárok na MD, pretože za posledné dva roky máš 270 dní trvania poistného,.......
ide o to, že ak sa odhlásiš a znovu prihlásiš (aj keď nebudeš mať ani jeden deň bez poistenia) tento úkon sa posudzuje ako prerušenie poistenia.....a ak chceš dávku vo výške Tebou určeného VZ poistenie musí trvať aspoň 26 týždňov.....
jaj ja v tom mám chaos ...teraz síce mám nárok na md z tohto poistenia,ale to by som musela byť tehotná do konca tohto mesiaca že?a to je u mňa nemožné...takže keď sa odhlasim a prihlasim a budem mať tých 270 dní mohla by som potom neskôr čerpať md z toho nového poistenia ?keďže určite neostanem tehotná hneď ak vôbec budem... jaj ďakujem vám že mi takto radite lebo ja sa v tom vôbec nevyznám ale myslím že som to konečne pochopila
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

,,ak by si išla po terajšej PN na ďaľšiu a aby si ju mala platenú z maxima, nové poistenie musí trvať 26 týždňov...inak bude z minima...,,Ešte len predsa mám otázku:ak neukončím terajšiu pn,ale budem marodiť ďalej a odhlásim sa a nanovo prihlásim tak budem tu pn dostavať z maxim.vz?tak? a to mi asi koľko vyjde ta pn podľa čoho to rátaju?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ked budeš pokračovať v PN (pred prerušením) podaním odhl. a prihlášky sa nič vo vyplácaní nedeje.....pokračuješ s VZ takým, ako ho podľa rozhodnutia SP určila....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

aha ďakujem
0 0
cisielko cisielko

cisielko je offline (nepripojený) cisielko

chcem sa opýtať či tu nieje nejaký vzor na vypísanie zrušenia a prihlásenia DNP..ja mám to tlačivo pred sebou ale som z neho uúplne mimo... ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať