Zavrieť

Porady

dobrovoľné nemocenské poistenie

dobrý deň, k téme dobrovoľného nemocenského poistenia je veľa popísané, mám v tom už chaos, tak Vás prosím o radu. Osoba si platí na DNP od roku 2008, vtedy si určila VZ asi 570 €, aby mala MD z maxima.Dieťa sa narodilo v decembri 2009.Stále je na RD, tento rok 2012 chce otehotnieť a mať druhé dieťa. Ako postupovať ďalej ? Zvýšiť VZ do max. 1153,50 € dokedy, nie je už neskoro , ak chce ísť na MD v roku 2012 ? A čo s odhláškou z DNP a prihláškou , neviem , či je to dôležité , ale do 31.01.2012 je PN z pozície DNP. Poraďte mi prosím, len mi neodpíšte, že si mám prečítať tých" 100" strán a nájsť sa tam. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    duľa Pozri príspevok
    čítala som od dr. Motyčkovej odpoveď na dotaz a pochopila som to asi takto: najprv si osoba v SP zvýši VZ z DNP asi na 605 € / v roku 2008 mala zo zamestnania VZ 548 €, takže vychádzam z toho/ , potom podá odhlášku , lenže ku ktorému dňu, keď je PN do 31.01.2012 a zároveň 31.01.2012 si dá prihlášku a pochopila som dobre, že zo sumy 605 € bude platiť ešte po starom 4,4 % ?Tie dátumy sú veľmi dôležité , nechcem to pokaziť, ďakujem za odpoveď
    max. VZ pre NP je 1153,50 € mesačne , u teba bude v rozdiele zamestnanie a DNP........

    podanie prihlášky a prihlášky nemá nič spoločné s prebiehajúcou PN, nemá na ňu žiaden vplyv...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Duľa pozor daj,
    prihláška na DNP musí byť najneskôr z dátumum 31.1.2012 vtedy sa budú platiť 4,4%, prihláška s dátumom 1.2.2012 znamená platenie 35,15%.

    A počas PN môžeš zrušiť DNP a založiť si nové, PN na to nemá vplyv.

    duľa je offline (nepripojený) duľa

    duľa
    čítala som od dr. Motyčkovej odpoveď na dotaz a pochopila som to asi takto: najprv si osoba v SP zvýši VZ z DNP asi na 605 € / v roku 2008 mala zo zamestnania VZ 548 €, takže vychádzam z toho/ , potom podá odhlášku , lenže ku ktorému dňu, keď je PN do 31.01.2012 a zároveň 31.01.2012 si dá prihlášku a pochopila som dobre, že zo sumy 605 € bude platiť ešte po starom 4,4 % ?Tie dátumy sú veľmi dôležité , nechcem to pokaziť, ďakujem za odpoveď

    duľa je offline (nepripojený) duľa

    duľa
    Mila 123 ďakujem za odpoveď, a som prekvapená , že dátum odhlášky nesúvisí s prebiehajúcou PN . Takže netreba osobu posielať ku lekárovi k skoršiemu ukončeniu PN ,napŕ. 27.01.2012? A ten odvod z VZ je 4,4 % od 01.02.2012 ?

    vinka31 je offline (nepripojený) vinka31

    vinka31
    Ahojte!
    Čítala som od dr. Motyčkovej odpoveď na dotaz. Dobre som to pochopila, že ak v roku 2011 som platila z max. VZ NP, 31.1 2012 to zanikne, od 1.februára sa prihlásim na balík napr. z min VZ tak celé DPN berú ako nepretržité? Znamená to, že ak napr. ochoriem v marci, stále mi dávku vypočítavaju z VZ z roku 2011, takže z max.?
    Ďakujem

    dobrovoľné nemocenské poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.