Zavrieť

Porady

Ako podat DP z MV ? Prosim o radu...

Prosim vas pekne, bude niekto taky mily a poradi mi? idem podavat prvy krat danove priznanie z MV /za rok 2011/, a neviem presne co a ako?

1. otazka: Minuly rok sme mali podane priznania na 2 motorove vozidla - obe benzin. Obe vozidla su evidovane na spolocnost. Musim aj tento rok podavat priznanie na obe vozidla a uhradit dan za obe? Obe vozidla odpisujeme.
2. otazka: V roku 2011 sme kupili vozidlo, ktore este nebolo registrovane na DU. Treba aj toto vozidlo pridat do danoveho priznania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nebolo tretie auto prihlásené, tak zan neplatíš DMV. predpokladám, že viete, čo robíte a prihlásené bolo napr. v januári 2012 z objektívnych príčin. DMV za toto nové auto by som počítala a dávala do riadku predpokladanej dane.
    a na 1. otázku - áno vyplníš presne tie dve vozidlá a na celý rok, ak ste neohlasovali ukončenie ich využívania. Zmeníš akurát sadzby podľa platných v r.2011.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    1. áno
    2. a to auto si na daňovom prihlasovala na daň z MV? Ak nie, tak toto auto nezahŕňaš, ale na toto vozidlo si nesmieš dať žiadne náklady.

    brunetka777 je offline (nepripojený) brunetka777

    brunetka777
    1.otazka: neodhlasovali sme...takze podam obe vozidla,
    2.otazka: hej az v januari 2012 prihlasene, nakolko z istych dovodov neprislo k prihlaseniu do 15 dni...cize dan sa nebude pocitat, ale budem ju pocitat v riadku predpokladanje dane.

    Dakujem pekne za odpoved.

    brunetka777 je offline (nepripojený) brunetka777

    brunetka777
    2. otazka: nie nebolo prihlasene v roku 2011. Ani odpisy sa nesmu pouzit, ak nebolo prihlasene v roku 2011?

    brunetka777 je offline (nepripojený) brunetka777

    brunetka777
    Vznik danovej povinnosti, co je potrebne nahlasit do 30 kalendarnych dni od tohto vzniku sa rozumie prihlasenie vozidla do evidencie - pridelenie SPZ? alebo sa podnikatel rozhodne kedy ho chce zacat pouzivat pre firemne ucely a od tohto datumu sa rata s 30dnou lehotou povinnosti pre prihlasenie vzniku danovej povinnosti?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    brunetka777 Pozri príspevok
    2. otazka: nie nebolo prihlasene v roku 2011. Ani odpisy sa nesmu pouzit, ak nebolo prihlasene v roku 2011?
    môžu sa použiť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie do evidencie, ale druhá možnosť - odo dňa rozhodnutia, že sa auto bude používať na firemné účely. teda na oznámení pre DU dňa 30.1. môže figurovať začiatok 1.1., ale v rámci jedného emsiaca je to jedno, aj tak platíš za celý mesiac.
    oznámenie 15.2. s uvedením dátumu začatia používania 18.1. je tež v lehote a značí, že zaplatíš DMV aj za január.

    brunetka777 Pozri príspevok
    Vznik danovej povinnosti, co je potrebne nahlasit do 30 kalendarnych dni od tohto vzniku sa rozumie prihlasenie vozidla do evidencie - pridelenie SPZ? alebo sa podnikatel rozhodne kedy ho chce zacat pouzivat pre firemne ucely a od tohto datumu sa rata s 30dnou lehotou povinnosti pre prihlasenie vzniku danovej povinnosti?

    brunetka777 je offline (nepripojený) brunetka777

    brunetka777
    dakujem pekne za odpoved. takze sa moze odpisovat aj v roku 2011 , v pripade, ze bolo nahlasene v roku 2012? no to som myslela, ze praveze nie...a cize staci rozhodnutie DU o zaradeni do pouzivania na firemne ucely na zaklade rozhodnutia firmy a nie je to podmienene evidenciou vozidla? to som tiez myslela, ze tak neni...aby som nieco nepokazila? :-}

    Ako podat DP z MV ? Prosim o radu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.