Zavrieť

Porady

demontáž dverí na práčke

Zdravím,vedel by mi niekto poradit ako zdemontovat dvierka na práčke Indesit WITL 125?
Sú dost poškodené od hrdze,preto ich chcem aspon ošetrit a založit spät kým sa nerozsypu .Alebo rovno založit nové ak by sa dali zohnať.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Otvor dvierka - v pántoch sú kolíky, ktoré sa dajú vytiahnuť - pozor väčšinou z umelej hmoty a samosvorne zaistené (zaskočené za ozub). Dvierka sa potom jednoducho stiahnu. Samotné dvierka sa tiež dajú rozložiť na jednotlivé "elementy" - prichytené skrutkami a plastovými západkami a výstupkami.
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  indesit-witl-125-foto-bild-52667956.jpg
Zobrazení: 24
Veľkosť:  32.9 KB
    Naposledy upravil misoft : 26.01.12 at 22:25

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    lu:
    daj pozor myslím, že tam vedú tie trisky čo rozprskujú z nádobiek prášok.
    Keď sa pozrieš na obrázok - tak nad modrým popisom sú práve tie "prívody" vody do nádobiek. Akonáhle zavrieš dvierka, doľahnú otvory prívodov na otvory rúrok v zásobníkoch. Dvierka sú držané len kolíkmy v pántoch a dvierka rozoberieš ako lego.
    Takto som opravoval starú práčku (kým som ju nevymenil za novú ) - vysadil som dvierka, vykuchal vnútro, plech som ošetril hrdzistopom, natrel (nastriekal) základovkou a potom autoemailom - kua - ako keby som tam dal nové fabrické dvierka.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kutilko Pozri príspevok
    Vrelá vďaka!Takto si predstavujem princíp porady.Stručné,jasné,vystižné.
    daj pozor myslím, že tam vedú tie trisky čo rozprskujú z nádobiek prášok. tiež som ich chcela minule dať dole ale bojím sa že ich už nedám späťtie sú už chytené, len ja mám virpúl

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Ja mám tiež poškodené dvierka od hrdze a idem si ich dať nanovo nastriekať. Je mi ľúto kupovať novú práčku, keď sú "iba" dvierka "zodraté".

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Miichaela Pozri príspevok
    Ja mám tiež poškodené dvierka od hrdze a idem si ich dať nanovo nastriekať. Je mi ľúto kupovať novú práčku, keď sú "iba" dvierka "zodraté".
    a čo to stojí, lebo ja si myslím že moja melie z posledného, ako nedáva to najavo len už ide 9 rok...

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Skúšal som to nejak uvolnit.No nedarí sa mi to.Čím to uvolnit? Šrubovákom?Je tam zlý prístup.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No to budeš musieť podrobnejšie preskúmať - ja som to musel robiť až dvoma šrubovákmi - jedným vyťahovať a druhým zároveň uvoľňovať zo západky. Postupuj pomaly - radšej jemne a nie na silu.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    kutilko Pozri príspevok
    Skúšal som to nejak uvolnit.No nedarí sa mi to.Čím to uvolnit? Šrubovákom?Je tam zlý prístup.
    ja by som tam strekla WD-čko....

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Asi to vzdám a oslovím nejakého opravára,lebo v prípade neuspechu hrozí ručné pranie ...Ale aj tak ďakujem za dobrú radu.

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    lujza.j Pozri príspevok
    a čo to stojí, lebo ja si myslím že moja melie z posledného, ako nedáva to najavo len už ide 9 rok...
    ešte neviem ani či sa mi podarí niekoho zohnať, čo by mi to nastriekal :-)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš nejakého známeho - zober ten kus plechu do autoservisu, nech ti to nastriekajú. Ak požiadaš, použijú tzv. vypaľovaciu farbu (vypaľovaná pomocou infra) - potom to vydrží dosť dlho.

    Inak - ja som svoje "staré" striekal obyčajným autoemailom (v spreji) - 2 vrstvy (po dokonalo zaschnutí predchádzajúcej). Výdrž 5 rokov! - celkovo práčka 12 rokov (Potom už prišla nová )

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Po neuspešnom zásahu opravára som sa odhodlal tie dvierka vymontovat sám,a prišiel som na to ako to je.V zadu sú 2 skrutky,ktoré uvolnia kryt vypínačov.Potom som už uvidel 4skrutky ktoré držali dvere.Ďalej to už išlo ako som si predstavoval...dvierka očistené,ošetrené a na určitý čas pokoj.Mimichodom nové stoja cca70€!!Takže tak.

    kajaaja je offline (nepripojený) kajaaja

    kajaaja
    dobry
    vie mi niekto poradit s prackou,velmi ale naozaj huci ked žmíka,je tam nastavena 1000 a myslim ze to robi aj pri 800 tovke, muz ju uz chce rozobrat a vraj tam nieco kupit ....kukal na nete. ma niekto skusenost...da sa opravit svojpomocne?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Otázka je, čo hučí? Bubon? Motor? Pokiaľ to "hučí" pri rôznych otáčkach môže to byť aj ložiskami bubna (suché, vymlátené), pokiaľ to hučí (motor) aj pri praní - môžu byť zase v motore ložiská suché, prípadne uhlíky. Treba presne identifikovať zdroj hluku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.