Zavrieť

Porady

dátumy na faktúre

chcel by som sa spýtať, že keď na faktúre uvádzam dátum vzniku daňovej povinnosti, tak dátum dodania nemusím, veď to je to isté, alebo sa mýlim ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    arpad
    chcel by som sa spýtať, že keď na faktúre uvádzam dátum vzniku daňovej povinnosti, tak dátum dodania nemusím, veď to je to isté, alebo sa mýlim ?
    Dátum vzniku daňovej povinnosti zákon o DPH nepozná, nahradil ho dátum dodania. Je to novšia verzia daňovej povinnosti.
    Reagujem len na faktúru, pretože o to išlo v príspevku.
    Doplňujem: Fa musí obsahovať: §71 zákona o DPH: meno a adresu sídla..., miesto podnikania,poradové číslo fa, dátum dodania,dátum vyhotovenia fa, množstvo a druh dodania, základ dane, sadzbu dane....
    Naposledy upravil Tweety : 01.02.06 at 06:27

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zákon o DPH v dnešnom znení pozná pojem daňová povinnosť, alebo deň dodania tovaru/služby, alebo deň prijatia platby. Nepozná pojem zdaniteľné plnenie. Čiže na pôvodnú otázku dátum daňovej povinnosti = dátum dodania tovaru/služby = dátum prijatia platby.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tweety:Reagujem len na faktúru, pretože o to išlo v príspevku.
    Doplňujem: Fa musí obsahovať: §71 zákona o DPH: meno a adresu sídla..., miesto podnikania,poradové číslo fa, dátum dodania,dátum vyhotovenia fa, množstvo a
    druh dodania, základ dane, sadzbu dane....[/quote]



    Dátum dodania = zároveň dátum daňovej povinnosti, t.j. na faktúre môže byť uvedené aj: Dátum daňovej povinnosti

    Viď paragraf 19 ods. 1, 2, 4 prvá veta:

    Daňová povinnosť pri dodaní tovaru a služby
    1/ Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru
    2/ Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby
    4/ Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Evina nemám chuť a čas sa tu dookola naťahovať o celom zákone o dph. Už som napísala, prečo som takto odpovedala. Ešte raz. V príspevku sa pýtal , prečo sa na fa neuvádza dátum vzniku DP ,ale dátum dodania a na to som odpovedala správne.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Myslím, že na Porade sa nenaťahujeme, ale píšeme svoje názory, Ja tvrdím, že ak na faktúre napíšeš Dátum dodania je to správne, ale takisto je správne ak na faktúre napíšeš miesto toho Dátum vzniku daňovej povinnosti , a to je tiež správne. Teda na pôvodnú otázku je odpoveď, že môže napísať Dátum vzniku daňovej povinnosti : 13.01.2006 a nemusí tam mať bezpodmienečne text: dátum dodania
    Naposledy upravil evina : 01.02.06 at 07:45

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ja mám informáciu, že na faktúre má byť presne uvedený spôsob, akým daňová povinnosť vznikla, preto uvádzam vyslovene dátum dodania tovaru, dátum dodania služby, dátum prijatia platby. Je to informácia zo školenia

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Ja to mám odobrené od DU, kde mi potvrdili, že môže byť na faktúre :

    dátum dodania
    dátum dodania tovaru
    dátum dodania služby
    dátum vzniku daňovej povinnosti
    daňová povinnosť



    jediné, čo tam už nesmie byť je :

    zdaniteľné plnenie

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bendži
    Ja mám informáciu, že na faktúre má byť presne uvedený spôsob, akým daňová povinnosť vznikla, preto uvádzam vyslovene dátum dodania tovaru, dátum dodania služby, dátum prijatia platby. Je to informácia zo školenia
    O tomto však zákon nikde takto striktne nehovorí

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Je to novšia verzia daňovej povinnosti.

    Tweety teraz vidím toto dopísané do pôvodného príspevku a nerozumiem tomu?
    Naposledy upravil evina : 01.02.06 at 08:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.