Zavrieť

Porady

Dan z bankovych urokov

Vsetkym zelam pekne rano. Urcite kazda uctovna jednotka musi mat v uctovnictve
zrazenu dan z bankovych urokov, ktora sa uctuje na ucte 341. Tato sa ma preuctovat
na ucet 591, a ma byt danovo uznany naklad v roku 2011. Kedy vsak tento zapis vykonat?
a) pred vycislenim zakladu dane pred zdanenim
b) zapocitat s danovou povinnostou?

Dakujem za reakcie:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Susan Pozri príspevok
    Vsetkym zelam pekne rano. Urcite kazda uctovna jednotka musi mat v uctovnictve
    zrazenu dan z bankovych urokov, ktora sa uctuje na ucte 341. Tato sa ma preuctovat
    na ucet 591, a ma byt danovo uznany naklad v roku 2011. Kedy vsak tento zapis vykonat?
    a) pred vycislenim zakladu dane pred zdanenim
    b) zapocitat s danovou povinnostou?

    Dakujem za reakcie:-)
    ZD z úrokov účtuješ vtedy, keď účtovný prípad nastal, nie až pri vyčíslení ZD. Neúčtujeme už na 341, ale ihneď pri zrážke na 591. Je to nedaňový náklad.

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Tweety Pozri príspevok
    ZD z úrokov účtuješ vtedy, keď účtovný prípad nastal, nie až pri vyčíslení ZD. Neúčtujeme už na 341, ale ihneď pri zrážke na 591. Je to nedaňový náklad.
    Dakujem za odpoved. Pre informaciu aj pre druhych som nasla "Informaciu z DR" z juna 2011 k zrazkovej dani:
    Daňovník predmetný výnos z úrokov nezahrnie do základu dane z príjmov v súlade s § 17 odst. 3 pism.a) ZDP (prostrednictvom riadku 240 daňového priznania k dani z príjmov PO) a daň vybratú zrážkou nezapočíta ako preddavok na svoju celkovú daňovú povinnosť podľa § 43 odst. 6 ZDP. Ak sa daň z príjmov vybratá zrážkou považuje za splnenú riadnym vykonaním zrážky dane, účtuje sa na 591 - splatná daň z príjmu z bežnej činnosti.

    Dan z bankovych urokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.