Zavrieť

Porady

Kúpa auta ???

Zdravím Vás Poraďáci. Keď tu občas pozerám príspevky, myslím, že by ste mi viacerí mohli dobre poradiť.
Som sama ženská , chcela by som kúpiť auto a potrebujem nejaké typy. Chcela by som nové auto, nič moc extra, spoľahlivé, určite 5-dverové, malá spotreba / jazda väčšinou v meste, občas ďalej /, nízke náklady na prevádzku , aby v zime bez problémov štartovalo / bývam v okolí Martina / nepremrštené ceny náhradných dielov a mám obmedzený rozpočet, chcela by som sa zmestiť do 10 000€. Je to reálne? Radia mi Toyotu Yaris alebo Peugeot 206. Viete mi pomôcť? Budem rada za Vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ja mam suzuki swift - uz druhe a som maximalne spokojna ... skus sa spytat predajcu ci nema na predaj predvadzacie vozidlo

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ja by som europske vyradil ihned ...
    a rozmyslal by som nad
    Toyota Yaris
    Kia Rio
    Honda Jazz
    Hyundai i20
    Mazda 2
    a vyberal podla toho ktore sa mi paci, vybavy a ceny,
    co sa tyka spolahlivosti, nemas sa coho obavat, kedze plati prva veta hore

    http://www.hyundai.sk/predaj-a-sluzb...nejsia-znacka/

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    franciss Pozri príspevok
    Zdravím Vás Poraďáci. Keď tu občas pozerám príspevky, myslím, že by ste mi viacerí mohli dobre poradiť.
    Som sama ženská , chcela by som kúpiť auto a potrebujem nejaké typy. Chcela by som nové auto, nič moc extra, spoľahlivé, určite 5-dverové, malá spotreba / jazda väčšinou v meste, občas ďalej /, nízke náklady na prevádzku , aby v zime bez problémov štartovalo / bývam v okolí Martina / nepremrštené ceny náhradných dielov a mám obmedzený rozpočet, chcela by som sa zmestiť do 10 000€. Je to reálne? Radia mi Toyotu Yaris alebo Peugeot 206. Viete mi pomôcť? Budem rada za Vaše názory.
    Myslím, že ťažko niekto poradí - je to všetko závislé na tom, čo sa páči Tebe. Ja by som skočila priamo do predajní áut, vybrala by som si značku, ktorá má predajňu a servis v mojej blízkosti. V súčasnosti sú autá všetky spoľahlivé a vôbec to nie je o tom či je z EU alebo nie Vo firme máme Peugeot, Yarisky, všetko je spoľahlivé a servis bol potrebný len keď bola búračka . Pravdaže ten bežný servis sa robí priebežne. Ja osobne by som brala Yaris Možno by bolo dobré spraviť anketu :-)

    pochemi je offline (nepripojený) pochemi

    mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac pochemi
    ja som bola na tom tiež tak....a vyhral Hyundai i30 , lebo som chcela aj pohodlie na dovolenku. Som spokojná.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Mám za sebou vyjazdených zopár značiek /ojazdených/, pre rodinu používame už piaty rok Toyotu Avensis Verso a nespokojný som bol hlavne s neskúsenými mechanikmi. Teraz si to väčšinou opravujem sám ale po skúsenostiach s nemeckými autami sú tie opravy menej časté a toyota /10-ročná/ má mechanické časti vo veľmi dobrom stave, presvedčil som preto známu na túto značku a pred týždňom sme doviezli Yaris 1,33 VWTI s Multidrive prevodovkou, čo je v podstate automat. Autíčko je v strednej výbave cca za 14500 €, výkon motora 73 kw a sedemstupňová robotizovaná prevodovka, ktorú sme zatiaľ vyskúšali iba v D režime. Dostatočne pohodlné, príjemné a komfortné ovládanie, slušný výhľad dopredu a boky, dozadu parkovacia kamera a nízka spotreba v ekonomickom režime 5,2 l, aj keď ja som mu vyťal hore Dargovom stovkou po štrku a snehovej kaši aby som vyskúšal ESP a nové pneu...Známa po týždni už ani nechce sadnúť do starého Punta, Yaris jej pripadá stabilnejší a bezpečnejší. Overené 1,0 motory Toyota používa vo svojich vozoch aj Peugeot/Citroen...
    lujza.j nedávajú tam motory z Fiatu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.