Zavrieť

Porady

Nadobudnutie tovaru v SR z CR a dph

Ahojte,

chcela by som sa poradit. Cech, s pridelenym IC DPH ceskym vystavi fakturu za tovar slovakovi s pridelenym IC DPH slovenskym. Za tovar, bez dph.
Lenze problem je v tom, ze sklad je v CR.... Cech iba posiela oznamenia na colny urad v CR, ze prevaza tovar na SK a zjednoduseny colny doklad....
V konecnom dosledku tovar skonci aj tak na SK, lebo Slovak fakturuje dalej SLovakom s DPH a rozvaza tovar po SLovensku.

Len ten sklad je v CR....


Co s tou DPHckou prosim Vas? AKo uctovat fakturu od Cecha, ktory ju vystavil bez dph?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ak spĺňate podmienky Nadobudnutia tovaru z iného členského štátu(§11), tak podľa §20zákona DPH máte na výber kurz pri zaúčtovaní faktúry:
    15.2.2012 alebo 20.1.2012 - to bude deň daňovej povinnosti, a keďže máte už aj faktúru, v danom mesiaci si môžte
    daň odpočítať.
    Následne po úhrade faktúry, ktorá bola 30.1. 2012 Vám vznikne kurzový zisk, alebo kurzová strata.
    Na toto platí §17 ods.2 zákona o DPH
    ,,Ak nadobúdateľ tovaru objedná tovar pod identifikačným číslom pre daň, ktoré mu pridelil členský štát iný, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, za miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu sa považuje členský štát, ktorý nadobúdateľovi pridelil identifikačné číslo pre daň, ak nadobúdateľ nepreukáže, že toto nadobudnutie bolo predmetom dane v členskom štáte, v ktorom sa skončilo odoslanie alebo preprava tovaru. Odsek 1 týmto nie je dotknutý´´.
    Faktúra vo vzťahu k DPH sa má účtovať ako tzv. samozdanenie, t.j. základ dane zdaniť a následne odpočítať.

    Marfa je offline (nepripojený) Marfa

    Marfa
    Dakujem. A nevadi ze ten sklad je v cechach? ZE sa preprava neskonci na SR? NEmal by to cech vystavit s dph?

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Ahojte,
    dostala sa mi do rúk faktúra-dovoz tovaru z ČR do SR (obe strany sú platcovia DPH), ale dodávateľ z ČR tam vyčíslil aj DPH. Tovar bol dodaný na dobierku, čiže je už zaplatený. Čo teraz s tým? Mám žiadať o opravu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cacka Pozri príspevok
    Ahojte,
    dostala sa mi do rúk faktúra-dovoz tovaru z ČR do SR (obe strany sú platcovia DPH), ale dodávateľ z ČR tam vyčíslil aj DPH. Tovar bol dodaný na dobierku, čiže je už zaplatený. Čo teraz s tým? Mám žiadať o opravu?
    Žiadaj o prepracovanie faktúry.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Ďakujem. Dúfam, že sa konateľovi bude chcieť s tým zapodievať....
    Paula Konateľ, ktorému na jeho firme záleží, sa zapodievať bude.

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    Dodanie tovaru z ČR dobierkou - na faktúre dodanej s dobierkou máme dátum uskutočnenia plnenia 20.1. CZK 1701,-.
    Prišlo dobierkou a zaplatili sme s kurzom 30.1. 68,93 EUR + 6,- EUR doprava-máme
    k tomu doklad od Poštová banka medzinárodný platobný príkaz EURPGIRO.
    Aký kurz máme použiť pre DPH dodanenie, môžeme dodaniť tých 68,93?

    Nadobudnutie tovaru v SR z CR a dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.