Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Manžel ukončil zamestnanie ku dňu 31.7.2011. V júlovej výplate mal poukázaný daňový bonus bez zmeny, teda 40,04€ na dve deti. V potvrdení o príjme je uvedená skutočná vyplatená suma za obdobie od 1-7.mesiac na dve deti 280,28, ale jednotlivo keď sa rozpočíta na deti, tak na jedno je správne uvedené 140,63 ale na druhé je suma krátená a teda 139,65€. Chcem sa spýtať, či je to v poriadku, či to môže byť takto rozpísané?
A ešte by som chcela poprosiť aby mi niekto pomohol odkontrolovať výpočet DB na dve deti, keď na jedno dieťa zanikol nárok DB k 1.9.2011
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Manžel ukončil zamestnanie ku dňu 31.7.2011. V júlovej výplate mal poukázaný daňový bonus bez zmeny, teda 40,04€ na dve deti. V potvrdení o príjme je uvedená skutočná vyplatená suma za obdobie od 1-7.mesiac na dve deti 280,28, ale jednotlivo keď sa rozpočíta na deti, tak na jedno je správne uvedené 140,63 ale na druhé je suma krátená a teda 139,65€. Chcem sa spýtať, či je to v poriadku, či to môže byť takto rozpísané?
A ešte by som chcela poprosiť aby mi niekto pomohol odkontrolovať výpočet DB na dve deti, keď na jedno dieťa zanikol nárok DB k 1.9.2011
Sumu si rozpočítavala ty ? Lebo za 01-06 bola vyplácaná iná výška ako za 07/11.
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Sumu rozpočítali v učtárni bývalého manželovho zamestnávateľa a neviem či to tak môže byť. Budem to uvádzať v DP a chcem aby to bolo v poriadku
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Sumu rozpočítali v učtárni bývalého manželovho zamestnávateľa a neviem či to tak môže byť. Budem to uvádzať v DP a chcem aby to bolo v poriadku
Bude si robiť DP sám, alebo žiada posledného zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane ?

Aký hrubý príjem dosiahol za obdobie 01-07/11 ?
Máš už potvrdenie o zdanitelnej mzde od zamestnávatela ?
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Prosím, ak bude mať niekto čas, odkontroluje mi, či suma 404,32 je nárok pre dve deti na DP za r. 2011 ak na jedno dieťa nárok zanikol k 1.9.2011 Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Prosím, ak bude mať niekto čas, odkontroluje mi, či suma 404,32 je nárok pre dve deti na DP za r. 2011 ak na jedno dieťa nárok zanikol k 1.9.2011 Ďakujem
Že jedno dieťa ukončilo školu si mala napísať v prvom príspevku.
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Úhrn zúčt. a vypl. príjmov je 6625,59. A čo sa týka toho DB, to je tak, že v siedmom mesiaci vyplatili ešte po starom a tým pádom vznikol rozdiel, ktorý odpočítali pri tom druhom dieťati. Uvedený rozdiel by som dorátala rovno v DP, len sa chcem uistiť, či to môžem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Úhrn zúčt. a vypl. príjmov je 6625,59. A čo sa týka toho DB, to je tak, že v siedmom mesiaci vyplatili ešte po starom a tým pádom vznikol rozdiel, ktorý odpočítali pri tom druhom dieťati. Uvedený rozdiel by som dorátala rovno v DP, len sa chcem uistiť, či to môžem.
V DP alebo RZD si uplatní doplatenie DB u jedného dieťaťa za celý rok, u druhého do konca prázdnin.

výška DB 01-06/11 20,02€
07-12/11 20,51€.

Nemám pred sebou tlačivo DP, uvedie v ňom nárok a sumu vyplateného DB od zamestnávatela (bez ohladu na to, že bol vyplatený nesprávne). Rozdiel mu vznikne ako doplatok. Neprejaví sa priamo v DP (aspoň tak to bolo po minulé roky), treba vyplniť oddiel v ktorom žiada o výplatu DB.
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Ďakujem
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Pozerala som to v DP a podľa mňa sa nevypisuje oddiel v ktorom žiadam o vyplatenie DB.
Podľa mňa sa o tú nevyplatenú sumu DB zníži daň. Mýlim sa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Pozerala som to v DP a podľa mňa sa nevypisuje oddiel v ktorom žiadam o vyplatenie DB.
Podľa mňa sa o tú nevyplatenú sumu DB zníži daň. Mýlim sa?
Nemám ešte tlačivo DP za rok 2011.

DB znižuje daňovú povinnosť, potom ti vyjde preplatok na dani, ak zaplatené preddavky sú vyššie ako daňová povinnosť.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ema1 Pozri príspevok
Pozerala som to v DP a podľa mňa sa nevypisuje oddiel v ktorom žiadam o vyplatenie DB.
Podľa mňa sa o tú nevyplatenú sumu DB zníži daň. Mýlim sa?
ak chceš od DU daňový bonus (ak ti z nejakých dôvodov nebol vyplatený zamestnávateľom, alebo bol vyplatený v nižžšej sume ako mal byť), tak vypĺňaš oddiel "Žiadosť o vyplatenie DB" .. však postupuj podľa návodu.
DU vypláca zvlášť preplatok na dani a zvlášť DB (aspoň náš DU)
0 0
Ema1 Ema1

Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

Prosím, môžete mi niekto poradiť, pri nesprávnom vyplatení DB zamestnávateľom si uvedenú sumu uvediem ako nárok v DP a o túto sumu budem mať zníženú daň? Oddiel, v ktorom sa žiada o vyplatenie DB už nevypisujem, ten sa vypisuje iba keď je suma v riadku 96
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ema1 Pozri príspevok
Prosím, môžete mi niekto poradiť, pri nesprávnom vyplatení DB zamestnávateľom si uvedenú sumu uvediem ako nárok v DP a o túto sumu budem mať zníženú daň? Oddiel, v ktorom sa žiada o vyplatenie DB už nevypisujem, ten sa vypisuje iba keď je suma v riadku 96
Bez konkrétnych údajov ťažko poradiť. Zoskenuj DP, alebo počkaj na editovatelné tlačivo na edane alebo Kros.

Nemáš kam sa ponáhľať, DB skôr ako začiatkom mája nedostaneš, bez ohladu na to, či DP podáš v januári alebo koncom marca.
Naposledy upravil veronikasad : 28.01.12 at 14:09
0 0
šurka šurka

šurka je offline (nepripojený) šurka

SZČO za rok 2011 dosiahla požadované príjmy (§6), ale vykázala stratu. Bude mať nárok na DB na dieťa, ktoré sa narodilo 30. novembra? Ak áno, ako má postupovať, aby si ho mohla uplatniť a na aký počet mesiacov? Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

šurka Pozri príspevok
SZČO za rok 2011 dosiahla požadované príjmy (§6), ale vykázala stratu. Bude mať nárok na DB na dieťa, ktoré sa narodilo 30. novembra? Ak áno, ako má postupovať, aby si ho mohla uplatniť a na aký počet mesiacov? Ďakujem za odpoveď.
nie, nemá
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

šurka Pozri príspevok
SZČO za rok 2011 dosiahla požadované príjmy (§6), ale vykázala stratu. Bude mať nárok na DB na dieťa, ktoré sa narodilo 30. novembra? Ak áno, ako má postupovať, aby si ho mohla uplatniť a na aký počet mesiacov? Ďakujem za odpoveď.
nemá aj príjem podľa § 5? ak nie, tak DB mu nebude vyplatený......
a čo matka dieťaťa? nemala príjem aspoň 6x317 € v hrubom?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

šurka Pozri príspevok
SZČO za rok 2011 dosiahla požadované príjmy (§6), ale vykázala stratu. Bude mať nárok na DB na dieťa, ktoré sa narodilo 30. novembra? Ak áno, ako má postupovať, aby si ho mohla uplatniť a na aký počet mesiacov? Ďakujem za odpoveď.
ak chce DB - musí vykázať základ dane. zváž, čo je lepšie - vykázať tú stratu, alebo DB za 2 mesiace
najlepšie - keby mohla manželka uplatniť (ako mila píše)
Naposledy upravil Katy a R : 29.01.12 at 17:35
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

dobry den,
poradite mi tiet s DB? Chcela by som vediet ci si mozem uplatnit DB na dceru, ktora koncila skolu v maji 2011, ale v aprili a maji uz aj pracovala na 70% úväzok. Neviem ci si mozem uplatnit aj za tie mesiace ked uz pracovala alebo nie, ale skolu oficialne skoncila v maji 2011?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

agica2 Pozri príspevok
dobry den,
poradite mi tiet s DB? Chcela by som vediet ci si mozem uplatnit DB na dceru, ktora koncila skolu v maji 2011, ale v aprili a maji uz aj pracovala na 70% úväzok. Neviem ci si mozem uplatnit aj za tie mesiace ked uz pracovala alebo nie, ale skolu oficialne skoncila v maji 2011?
To, že mala príjem, nič nemení na nároku na DB.
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

Dakujem Tweety
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať