Zavrieť

Porady

daňová evidencia

Robila som jednoduché účtovníctvo v programe MRP.Rozmýšľam,že prejdem na daňovú evidenciu,lebo podmienky spĺňam a program mám.Ak to urobím nasledovne,bude to správne? Urobím tak isto peňažný denník,vytlačím ale len prvú časť a napíšem,že ide o daňovú evidenciu.Nemusím potom vypisovať výdavkové a príjmové doklady?Prosím o názor. Alebo mi poraďte, ako to robiť v tomto programe,lebo sa mi to tam celkom dobre účtovalo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    nemusíš vypisovať príjmové a výdavkové, stačí mať evidenciu príjmov a výdavkov (podľa mňa to ten peňažný denník na to dobre poslúži) , a evidencia záväzkov a pohľadávok (a tiež si to môžeš vytlačiť z MRP), nevadí, že to bude prehľadnejšie ako má byť :-)

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Dobrý deň, chcem sa spýtať akým spôsobom vediete daňovú evidenciu. Mám kopec bločkov z registračnej pokladne - treba k tomu vypisovať výdavkové doklady? Treba účtovať o všetkých pohyboch na výpise z účtu ? Ako sa zaúčtujú výbery z banky a vklady do pokladne?
    Alzik Evidujete len príjmy, výdavky, pohľadávky a záväzky, prípadne sklady. Ak pohyb na účte alebo výbery nespadajú do týchto kategórií, tak ich neevidujete. Viď
    veronikasad odpovedáš na príspevok viac ako tri roky starý

    Soňula je offline (nepripojený) Soňula

    Soňula
    Ahhojte, keď vedie daňovník dańovú evidenciu, stačí, keď to uvedie v DP str.3, oddiel IV, pod tabuľkou - prvá možnosť? treba to uviesť ešte niekde v dańovom priznaní? Ďakujem.

    karacenka je offline (nepripojený) karacenka

    karacenka
    Ahojte , za rok 2011 chcem viesť daňovú evidenciu namiesto peňaž. denníka. V podmienkach je uvedené, že firma, szčo,.... nesmie mať ani jedného zamestnanca. Chcem sa opýtať: Zmluva o dielo môže byť ? Ide o stavebnú činnosť a podnikateľ si cez letné prázdniny zobral na výpomoc syna, na ktorého urobil Zmluvu o dielo na cca 1000 EUR.
    ďakujem pekne za odpovede.
    Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať k daňovej evidencií a prechodu z JU. Ako urobiť úpravu ZD, ak SZĆO evidujem iba záväzky vo výške 114,51 z roku 2010. Kde v daňovom priznaní sa to uvádza? Alebo ako to vlastne urobiť? Prosím o nejaké zrozumiteľné vysvetlenie. Dakujem za vaše odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.