Zavrieť

Porady

Co uviest pri hranici 3 nasobok zivotneho minimac za rok 2011?

Dobry den,

Potreboval by som poradit ohladne jednej ziadosti. Potrebujem do jednoho tlaciva uviest prijem avsak ten nemoze byt vyssi ako 3 nasobok zivotneho minima, avsak neviem co je zakonom myslene zivotne minimum, je to v hrubom ci v cistom? k tomuto musim dolozit doklad o danovom priznani za predosli rok, no tam je len riadok 36, riadok 36 su hrube celkove prijmy za rok, alebo uz ciste?

Ide o to ze je to podklad k ziadosti o byt, kde dam potvrdenie od zamestnavatela, no nesmie byt vyssi prijem ako 3 nasobok zivotneho minima. mam 550 eur v hruboim mesiac a neviem ci to splnam.
potvrdenie o danovom priznani kde je len riadok 36, a tam mi v pise danovnik sumu co som uviedol ked som DP za predosli rok podaval.
Ak nesplnam hranicu z 550e v cistom do 3 nasboku minima, chcem zistit kedy moj prijem, kedze je kriza je mnej praci a penazi bude vyhovovat.

Aby som splnal hranicu do max. 3 nasobku zivotneho minima aky by som mal mat optimalny mesacny prijem v cistom a v hrubom.
a ak sumu by som mal teda mat cca vriadku 36 danoveho priznania.

Velmi dakujem za odpoved. Som v tomto laik a kedze cast pracujem v zahranici a cast roka v SR viem si upravit odpracovany cas v zahranici aby som splnal limity. preto sa pytam .

Vdaka za vsetky prispevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Co uviest pri hranici 3 nasobok zivotneho minimac za rok 2011?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.