Zavrieť

Porady

Podnikanie/živnosť v dvoch úplne odlišných oblastiach...

Dobrý deň,
chcem sa spýtať, prípadne poradiť ohľadom založenia druhej živnosti(teda ak je to nutné a potrebné).
Teda: Momentálne som ,,živnostník,,(súkromný zubár), a uvažujem že si zriadim fitko-akým spôsobom by to bolo pre mňa najvýhodnejsie? Bol by som akože 2xživnostník, a platil, účtoval všetko dvakrát/príjmi, výdavky, odvody.../alebo sa to da aj ,,z jedného účtu,, teda že príjmi by som dával spolu, výdavky tiež, a napriklad obrazne povedané fitko by som dotoval z penazi čo zarobí ambulancia, aby som si mohol odpisat napr. nakup posil. strojov.... Chápete? Dakujem...
(PS: Druhá varianta, nad ktorou uvažujem je, že to fitko by som kupil za ,,svoje-sukromne,, a potom by som napr. vyberal vstupne ako poplatok mestu(priestory su mestske)na nejaky bloček, aby som si nekomplikoval účtovníctvo... Hm?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne, budeš si to môcť uplatniť stratu z jedného druhu podnikania voči druhému....(v § 6 ods.1 a 2 to ide)....
    ani IČO a ani DIČ nedostaneš, veď už máš.....si predsa FO a tá je iba jedna....nie je možné rozdeliť....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    si súkromný zubár (SZČO) ale nie si živnostník...podnikáš na základe licencie vydanej z VUC.....

    ak budeš prevádzkovať živnosť fondy budeš mať jedny a jedno DP budeš podávať, iba príjem bude rozdelený v dvoch riadkoch na tlačive DP ....a či si budeš komplikovať účtovníctvo, záleží len na tebe....

    budeš mať jedno účtovníctvo, ak chceš tak si ho podeľ na prevádzky...jedna bude ambulancia a druhá fitko.....
    Mila123 Pozri príspevok
    si súkromný zubár (SZČO) ale nie si živnostník...podnikáš na základe licencie vydanej z VUC.....

    ak budeš prevádzkovať živnosť fondy budeš mať jedny a jedno DP budeš podávať, iba príjem bude rozdelený v dvoch riadkoch na tlačive DP ....a či si budeš komplikovať účtovníctvo, záleží len na tebe....

    budeš mať jedno účtovníctvo, ak chceš tak si ho podeľ na prevádzky...jedna bude ambulancia a druhá fitko.....

    ...dakujem za odpoved, ale ,,polopate,,-budem môcť z prijmu z ambulancie kupit vybavenie fitka, a odpisat si to? ...alebo,ak som to pochopil, sa to ,,zrata,, až v DP?
    a ešte niečo-bolo by nutné mať dalsie Ičo, dič?
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne, budeš si to môcť uplatniť stratu z jedného druhu podnikania voči druhému....(v § 6 ods.1 a 2 to ide)....
    ani IČO a ani DIČ nedostaneš, veď už máš.....si predsa FO a tá je iba jedna....nie je možné rozdeliť....

    ...diky...takže v konečnom dôsledku by mi to znížilo základ dane, keby som kupoval vybavenie fitka...?
    ale musel by som už mať registračnu pokladnu/v tom fitku/-to som myslel ako zkomplikovanie účtovníctva(či da sa to nejak inak?)
    ...a ešte: potom ako FO osoba by som vystupoval ako XY zubný lekár, prevádzkovateľ fitness, alebo ako? /myslim na fakturach a tak/-alebo mohlo by byť nazov fitness: X Y, zubný lekár ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ERP musíš mať, nebolo by to komplikované, šikovná účtovníčka to hravo zvládne.....
    ako FO vystupuješ najprv menom a priezviskom a titulom.....
    zvyčajne trvalým pobytom

    t.j. MUDr . (MDDr.) Anton Sloník
    Limbová 12
    080 00 Bratislava
    prevádzka : Železničiarska 1, 040 01 Košice (napr.)

    a ak si dáš aj obchodný názov budeš názov musieť používať aj na dokladoch....

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Prejdi so zubárčením aj s prevádzkovaním fitcentra na formu SRO a máš po zbytočných starostiach.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Budeš mať všetky požadované predmety podnikania vrátane vedenia účtovníctva takpovediac pod jednou strechou. Rovnako tiež nebudeš mať problém, ako nazvať SRO a ako nazvať fitcentrum. Napr. fitcentrum nazveš Tonik, prevádzkovať ho bude Slonik s.r.o. a Slonik s.r.o. bude aj zúbky opravovať.
    Naposledy upravil zalobaba : 30.01.12 at 08:32 Dôvod: preklep
    ...ok, to by sme mali poriešené...ale jeden problém nastal...asi budem musieť mať ,,kurz,, trenera II.triedy ak si budem chciet otvoriť fitko...či možem to ziskat dodatočne? ...vie niekto niečo o tom?

    Podnikanie/živnosť v dvoch úplne odlišných oblastiach...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.