Zavrieť

Porady

Kupa osobneho pocitaca

Dobry den prajem, mam otazku ohladom kupy PC do sro

Ja som obycajna osoba - nepodnikatel a chcel by som do sro, ktora patri môjmu otcovi (je zakladatel, spoločnik aj konatel v jednej osobe) predat PC. Cena za PC bude výhodnejšia ako keby to kupoval napr. v AGEMe (velkoobchod s PC).
Co je potrebne urobiť ? Staci nam uzatvorit kupnopredajnu zmluvu a prijmový doklad ? cena za pc + monitor bude 1900 €, ja potrebujem peniaze otcova sro potrebuje nový pocitac...

Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jchjch9 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, mam otazku ohladom kupy PC do sro

    Ja som obycajna osoba - nepodnikatel a chcel by som do sro, ktora patri môjmu otcovi (je zakladatel, spoločnik aj konatel v jednej osobe) predat PC. Cena za PC bude výhodnejšia ako keby to kupoval napr. v AGEMe (velkoobchod s PC).
    Co je potrebne urobiť ? Staci nam uzatvorit kupnopredajnu zmluvu a prijmový doklad ? cena za pc + monitor bude 1900 €, ja potrebujem peniaze otcova sro potrebuje nový pocitac...

    Ďakujem pekne.
    ÁNo, stačí zmluva.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ale ak je otec platca DPH, tak asi by bolo predsa len výhodnejšie si to kúpiť v tom Ageme-e-u teba ako fyzickej osoby si neodpíše DPH, a v Ageme áno...
    a tebe nech požičia peniaze teda...

    Kupa osobneho pocitaca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.